Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20
1
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: Rotasyon Tekrar Gündemde
« Son İleti Gönderen: cerendeniz Bugün, 16:40:23 »
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hocam diğer türlüsü zaten saçma olmaz mı öğrenciyi öğretmeninden ayırmanın anlamı yok.
Kesinlikle hocam.. Böyle olmalı.. Ama neyi nasıl yapacaklarını kestiremiyorum artık
2
Eğitim-Öğretim / Ynt: Anket Çalışması
« Son İleti Gönderen: Ozan2362 Bugün, 16:22:29 »
Kendi adıma bir anket çalışması yaptım
3
Genel Konular / Ynt: Gözümüze Takılan İndirimler
« Son İleti Gönderen: abatitus Bugün, 16:22:19 »
Robot süpürge kullanan var mı? Çevremdekilerin yarısı kesinlikle al mucize gibi bir şey, diğer yarısı ise sakın alma bir şeye yaramıyor diyor? Çok kararsızım.
Al hocam al..bana ev halkı bu anneler gününde roborock s8 sonik almışlar o günden beri kullanıyorum ve efsane bir rahatlık..evde dyson absolite ve aura clenmax var ayda 1 ihlasla 10günde 1 dysonla hergün robot evde toz yok ve kedimiz olduğunu eklemek isterim. Okuldan geliyorum ev mis gibi sadece ufak tefek toz alıyorum..ısrarla tavsiye ediyorum! 
4
« Son İleti Gönderen: bulut355 Bugün, 16:19:28 »
2015te ara sınıf okutan sınıf öğretmenlerinin, mevcut sınıfını değiştirmemek kaydıyla, 4.sınıfı bitirdikten sonra rotasyona tabi olacakları maddesi vardı. Yapılacaksa da umarım yine böyle olur
Hocam diğer türlüsü zaten saçma olmaz mı öğrenciyi öğretmeninden ayırmanın anlamı yok.
5
Eğitim-Öğretim / Ynt: Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu
« Son İleti Gönderen: filiz_07 Bugün, 16:15:43 »
Bakan @Yusuf__Tekin hiç kimseye faydası olmayacak öğretmenlerin zarar göreceği rotasyonu ortaya atarak, ÖMK taleplerimizi, KBS düzenlemesini, müfredatı, mülakatı, zorunlu hizmet tazminatını, 7433 Sayılı Kanun kapsamında kadroya geçen öğretmenlerin aile birliğini, Norm Kadro yönetmeliği kaynaklı sorunları, atama bekleyen öğretmenleri, proje okullarına önemli bir kısmı torpilli atamaları, Ek Ders yolsuzluğunu, MESEM yolsuzluklarını, ÇEDES'i unutturmaya çalışıyor.
6
Öğretmenliğe Dair / Ynt: Uzman Ve Başögretmenlik Süreci
« Son İleti Gönderen: behzat c Bugün, 16:15:35 »
Nereden biliyorsunuz yapmadığımızı?
Ben yıllarca özellikle ücretli öğretmen arkadaşların mağduriyetine şahit oldum. Her zaman bu şekilde çalışan arkadaşlara destek oldum.
Siz ne yaptınız peki?
Bakanlığa dilekçe mi verdiniz onların haklarını savunmak için?
Pankart mı açtınız?
Sendikanız varsa bu konuda sendikanıza hesap sordunuz mu ki bana hesap soruyorsun?
Herkes kendine baksın önce
Siz hocama hesap sordunuz!
Sizin ayıbınızı yüzünüze vurmak istedim.

“Fazla ücret almadığınızın acısı” ne demek!?
Ayıp bir şey!
3-5-10 ayrımı yapmak ne demek ayrıca
Yakıştıramadım size
7
« Son İleti Gönderen: filiz_07 Bugün, 16:14:47 »
Bakan @Yusuf__Tekin hiç kimseye faydası olmayacak öğretmenlerin zarar göreceği rotasyonu ortaya atarak, ÖMK taleplerimizi, KBS düzenlemesini, müfredatı, mülakatı, zorunlu hizmet tazminatını, 7433 Sayılı Kanun kapsamında kadroya geçen öğretmenlerin aile birliğini, Norm Kadro yönetmeliği kaynaklı sorunları, atama bekleyen öğretmenleri, proje okullarına önemli bir kısmı torpilli atamaları, Ek Ders yolsuzluğunu, MESEM yolsuzluklarını, ÇEDES'i unutturmaya çalışıyor. Demiş bir sendika
8
« Son İleti Gönderen: feryaaa Bugün, 16:13:33 »
Doktora yapan yüksek lisans yapan arkadaşlar alın teri dökerken fesatlıktan çatlayanlar bir kere de alkış tutsun elleriniz
9
« Son İleti Gönderen: feryaaa Bugün, 16:11:24 »
Bu kadar savunduğunuza göre tecrübeyi
Keşke haykırışınızı “ücretli-sözleşmeli-kadrolu” ayrımı yapan bakanlığa yakarış yapsaydınız!
Uzman-başöğretmen sınavına olsaydınız!
Ne demek “acısını”

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam haklı 👍🏻
Üzücü!
Nereden biliyorsunuz yapmadığımızı?
Ben yıllarca özellikle ücretli öğretmen arkadaşların mağduriyetine şahit oldum. Her zaman bu şekilde çalışan arkadaşlara destek oldum.
Siz ne yaptınız peki?
Bakanlığa dilekçe mi verdiniz onların haklarını savunmak için?
Pankart mı açtınız?
Sendikanız varsa bu konuda sendikanıza hesap sordunuz mu ki bana hesap soruyorsun?
Herkes kendine baksın önce
10
« Son İleti Gönderen: karaipkorsanı Bugün, 16:08:21 »
Siz bahsettiğim konuyu ya anlamamışsınız yada işinize gelmiyor çarpıtıyorsunuz.
Okulda idareye karşı birlik oluşturan grup öğretmenlerinin isteklerinden bazılarını size örnek olarak sıralayım
Kendilerine açık açık torpil geçilsin istiyorlar.
Problemli çocukları yada velileri diğer zümre öğretmen arkadaşlarına gagalıyorlar.
Kolay yerde kendileri nöbet tutacak , zor ve kalabalık katlarda diğer öğretmenler nöbet tutacak.
Her zaman sınıf mevcutları diğer sınıflardan düşük olacak.
En geniş en ferah en güzel sınıfları bunlar kullanacak , diğer sınıfları diğer öğretmenler kullanacak.
Okulda yapılacak her uygulamada bunların borusu ötecek.
Diğer öğretmenlere çok görev verilecek , kendilerine mümkün olduğunca az görev verilecek ki okuldaki konforlarına zarar gelmesin.
İsteklerine örnekler çoğaltılabilir.
Böyle grup kuran öğretmenler diğer öğretmenlere tepeden bakıyorlar.
Benim bahsettiğim konu bu.
Bu saydıklarınızı idareyle arasını çok iyi tutup yapan öğretmenlerde var sayın hocam, gruplaşmaya cephe almaya bile gerek kalmadan. Ayrıca işime gelmemesi olayını anlayamadım.
11
« Son İleti Gönderen: behzat c Bugün, 16:05:17 »
Fazla ücret alamadığınızın acısını kıdemli öğretmenlerin verdiği dersi hafife alarak çıkaramazsınız.
Siz astronot mu yetiştirdiniz? Aynı ücreti cebe indirmek istiyorsunuz
Bu kadar savunduğunuza göre tecrübeyi
Keşke haykırışınızı “ücretli-sözleşmeli-kadrolu” ayrımı yapan bakanlığa yakarış yapsaydınız!
Uzman-başöğretmen sınavına olsaydınız!
Ne demek “acısını”

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] hocam haklı 👍🏻
Üzücü!
12
« Son İleti Gönderen: feryaaa Bugün, 16:00:46 »
Ne olacak yani her gelen müdürün isteğine göre şekil mi alacak öğretmenler veya koşulsuz itaat mi yapsınlar. Her öğretmenin mizacı farklıdır kimisi idareyle hep sıkı fıkıdır hep iyi olmak ister ki saygı duyarım kendi düşüncesidir kimisi de
muhaliftir idarenin her dediğine evet demediğinden sorunlar yaşayabilir buda bir tercihtir. Ayrıca öğretmen biat etmediğinden ayağı kaydırılan çok öğretmen de gördü bu gözler.
Siz bahsettiğim konuyu ya anlamamışsınız yada işinize gelmiyor çarpıtıyorsunuz.
Okulda idareye karşı birlik oluşturan grup öğretmenlerinin isteklerinden bazılarını size örnek olarak sıralayım
Kendilerine açık açık torpil geçilsin istiyorlar.
Problemli çocukları yada velileri diğer zümre öğretmen arkadaşlarına gagalıyorlar.
Kolay yerde kendileri nöbet tutacak , zor ve kalabalık katlarda diğer öğretmenler nöbet tutacak.
Her zaman sınıf mevcutları diğer sınıflardan düşük olacak.
En geniş en ferah en güzel sınıfları bunlar kullanacak , diğer sınıfları diğer öğretmenler kullanacak.
Okulda yapılacak her uygulamada bunların borusu ötecek.
Diğer öğretmenlere çok görev verilecek , kendilerine mümkün olduğunca az görev verilecek ki okuldaki konforlarına zarar gelmesin.
İsteklerine örnekler çoğaltılabilir.
Böyle grup kuran öğretmenler diğer öğretmenlere tepeden bakıyorlar.
Benim bahsettiğim konu bu.
13
« Son İleti Gönderen: hsynmmrt Bugün, 15:53:56 »
Belki de amaç belli bir kesimi bezdirip emekli olmaya zorlamaktır, okulu değişince dünyası kararan kişiler var
Su an için dünyası kararacak çok emekli olması gereken yok. Zaten bu zamana kadar birikimini yapıp istediklerini almıştır. Belki çocuğu vardır okutacak onu da birikimiyle halleder.
Asıl dünyası kararacak 20 yıl altındaki kişiler. Bu maaslarla birikim yapamayacaklar. Emekli maaşı daha da düşecek emekli de olamayacaklar. Ver elini başladığım yer????!!!
14
Seminer Çalışmaları / Ynt: Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 15:41:22 »
Arkadaşlar, uzaktan eğitimler 2 farkıl siteden tamamlanabiliyor. Bunlar: [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] ve [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

Bu sitelerdeki içerikler birebir aynı değil, birinde olan diğerinde yok. Neden 2 farklı size var ve aralarındaki fark nedir?

Biri öğretmenler için
Diğer bütün kamu görevlileri (memurlar) için
15
« Son İleti Gönderen: bilimciyim Bugün, 15:36:38 »
İstanbul a  İstanbul a 2010 sonrası atananlar 44 puan aldı.şuan da istanbul yüzde 50 arttırımlı 27 ila 30 puan .
doguda 2 yil calistim yiboda 14 puan aldim. Batiya geldim yine 14 puan.
16
Seminer Çalışmaları / Ynt: Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri
« Son İleti Gönderen: ölecek adam Bugün, 15:34:57 »
Arkadaşlar, uzaktan eğitimler 2 farkıl siteden tamamlanabiliyor. Bunlar: [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] ve [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

Bu sitelerdeki içerikler birebir aynı değil, birinde olan diğerinde yok. Neden 2 farklı size var ve aralarındaki fark nedir?
17
« Son İleti Gönderen: Baydur Bugün, 15:32:59 »
İl içi ve ildisi tayin  2 sene olsun isteyen istediği yere gitsin.Ayrica önceden rotasyon denendi baktılar bazı yerlerde çok özel branşların açığı oluşacak vazgeçildi.Tahminim sadece ve sadece 1 kere yapilacak.Kimi mutlu kimi mutsuz olacak
18
« Son İleti Gönderen: aslana06 Bugün, 15:23:49 »
piyasanın en iyi en ucuzu olabilir

Teşekkür ederim hocam.
19
« Son İleti Gönderen: cerendeniz Bugün, 15:18:36 »
2015te ara sınıf okutan sınıf öğretmenlerinin, mevcut sınıfını değiştirmemek kaydıyla, 4.sınıfı bitirdikten sonra rotasyona tabi olacakları maddesi vardı. Yapılacaksa da umarım yine böyle olur
20
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 15:09:53 »
Hayırlısı ile bu hafta herşey belli olsun...
21
Genel Konular / Ynt: Genel Sohbet Günlüğü
« Son İleti Gönderen: aliş70 Bugün, 15:08:53 »
Hayırlı günler arkadaşlar
22
« Son İleti Gönderen: ogretmen1089 Bugün, 14:58:09 »
Rotasyon kaçınılmazdır artık. Bir okula 15-20 yıl çöreklenen, aynı komforda çalışmanın etkisiyle kendini yenilmeyen, kısır döngünün içine girmiş körelmiş olan öğretmenler için iyi bir değişim olacaktır. Hem ne demişler tebdil-i mekanda ferahlık vardır. Rutin öldürür.
23
« Son İleti Gönderen: literary Bugün, 14:56:27 »
İster rotasyon gelsin, ister gelmesin. İkisinde de mağdurlar oluşacak, çok büyük beklentiye girmeyelim derim.
24
« Son İleti Gönderen: ksergen00 Bugün, 14:54:18 »
Belki de amaç belli bir kesimi bezdirip emekli olmaya zorlamaktır, okulu değişince dünyası kararan kişiler var
emekliliğe sevk, okullari sabit fikirli demirbaş öğretmenlerden arindirmak ve çıkmayan tayinleri gerceklestirmek
25
« Son İleti Gönderen: muharremerd Bugün, 14:53:38 »
Arkadaşlar merhaba, 10-11 bin tl civarında telefon önerisi olan varsa yazarsa sevinirim. Teşekkür ederim.
piyasanın en iyi en ucuzu olabilir
26
« Son İleti Gönderen: karaipkorsanı Bugün, 14:41:44 »
Koşulsuz itaati veya biatı bir okul müdürü neden istesin? Derse geç kalanı uyarmak veya zümre tutanağını istemek biat et demek değildir herhalde.İkili ilişkilerden mütevellit bir şeyler isteniyorsa bu tamamen kişileri ilgilendirir.Ancak idarecinin her dediği sözüyle kastedilen neyse yasal çerçevenin dışına çıkamayan şeylerdir veya olmalıdır.Hasılı kurumlar kimsenin kafasına göre yönetemeyeceği yerler olduğu gibi kimsenin de her istenilene her denilene muhalafet yapacağı yerler de değil
Olması gereken buda herkes dediğiniz gibi okullarda çalışmıyor değerli hocam. Ne mobinglerin uygulandığı okullar var. Neyse umarım tüm okullar birgün sizin cümlelelerinizde ki gibi olur.
27
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 İller Arası Yer Değiştirmeler
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 14:33:46 »
  Sağlık Bakanlığı  ,   Ulaştırma  Bakanlığı  ,  Tarım Bakanlığı  ,  Spor Bakanlığı  ,   Çevre Bakanlığı

O mümkün değil herhalde
28
« Son İleti Gönderen: Gaviscon Bugün, 14:30:55 »
Koşulsuz itaati veya biatı bir okul müdürü neden istesin? Derse geç kalanı uyarmak veya zümre tutanağını istemek biat et demek değildir herhalde.İkili ilişkilerden mütevellit bir şeyler isteniyorsa bu tamamen kişileri ilgilendirir.Ancak idarecinin her dediği sözüyle kastedilen neyse yasal çerçevenin dışına çıkamayan şeylerdir veya olmalıdır.Hasılı kurumlar kimsenin kafasına göre yönetemeyeceği yerler olduğu gibi kimsenin de her istenilene her denilene muhalafet yapacağı yerler de değil
29
2024 Ağustos özür grubunda tayin isteyeceğimiz il - ilçe ve puanlarımızı paylaşabilir miyiz?
293 Antalya -Muratpasa
  Antalya 3 yıl süre şartı kapsamında olmamalıdır
30
« Son İleti Gönderen: Serkan34 Bugün, 14:23:57 »
Allah nasip ederse Bursa'yı isteyeceğim.
Bursa 3 yıl süre şartı kapsamında olmamalıdır
31
« Son İleti Gönderen: Serkan34 Bugün, 14:21:22 »
“farklı kurum”dan ne anlamalıyız?
  Sağlık Bakanlığı  ,   Ulaştırma  Bakanlığı  ,  Tarım Bakanlığı  ,  Spor Bakanlığı  ,   Çevre Bakanlığı
32
Genel Konular / Ynt: Tatil İçin Nereye Gidelim, Önerileriniz?
« Son İleti Gönderen: suleyman45 Bugün, 14:13:56 »
Hocam sizinle özelden iletişime geçmemiz mümkün mü?  Tatil için sormam gerekenler var da, teşekkürler.

Özelden yazdım hocam.
33
« Son İleti Gönderen: adamavisi Bugün, 13:59:42 »
hocam 260 la Karacabey gelmez sanırım 🤦‍♀️
34
« Son İleti Gönderen: karaipkorsanı Bugün, 13:56:26 »
Eğitim camiası içinde yıllar boyunca bu gözler neler gördü neler.
Kesinlikle ve kesinlikle rotasyon gelmesi taraftarıyım.
Özellikle bazı merkezi okullarda çok uzun yıllar aynı okulda çalışıp ÖZEL GRUP oluşturan öğretmenler var. Bunlar birlik olup masa altından okul idaresine sopa gösteriyorlar. Okul idaresini yönetmeye çalışıyorlar. İşlerine geldiği gibi davranmayan müdürlerin ayaklarını kaydırabilecek güce sahipler. Okullarda bu çeteleşme faaliyetlerinin önüne geçilmesi gerekir. Bunun için de rotasyon çok güzel bir çözüm.
Ne olacak yani her gelen müdürün isteğine göre şekil mi alacak öğretmenler veya koşulsuz itaat mi yapsınlar. Her öğretmenin mizacı farklıdır kimisi idareyle hep sıkı fıkıdır hep iyi olmak ister ki saygı duyarım kendi düşüncesidir kimisi de
muhaliftir idarenin her dediğine evet demediğinden sorunlar yaşayabilir buda bir tercihtir. Ayrıca öğretmen biat etmediğinden ayağı kaydırılan çok öğretmen de gördü bu gözler.
35
« Son İleti Gönderen: keskin_123 Bugün, 13:50:07 »
Sanıyorlar ki rotasyon olduğunda köydeki-kasabadaki kente kentteki köye gidecek.
36
Eğitim-Öğretim / Ynt: Meb Sınav Görevleri Bölümü
« Son İleti Gönderen: Başkan600 Bugün, 13:49:19 »
24ü öğlen idareci arkadaşım,bina komisyonlarının dahi seçilmediğini söyledi.halbuki 23 mayıs gecesi bitmeliydi.dedim ya 126 puana görev yokken,699 puanlı kişinin görev aldığını görebiliyoruz istatistiklerde.ya da 65 puanı görüp başkan olduğun sınavda yedek gözetmen olarak değiştirilmişsin bir çırpıda.yani personel fazla ondan mı bilmem ama ...durum anlattığım gibi.inşallah art niyet de yoktur,..

Bina komisyonu okullarca girilir. Ayrıca resen görev verme başlama tarihi olan 29 mayıs 18.00 a kadar ilçe memler değişiklik ekleme VS yapamaz.
37
« Son İleti Gönderen: aslana06 Bugün, 13:49:04 »
Arkadaşlar merhaba, 10-11 bin tl civarında telefon önerisi olan varsa yazarsa sevinirim. Teşekkür ederim.
38
« Son İleti Gönderen: ramazan-33 Bugün, 13:43:20 »
Rotasyon olmalı tabi ki çünkü 9 yıllık bir öğretmen olarak merkezde çalışma şansım hiç olmadı bu hizmet puanlarıyla da olmayacak. Bazıları merkeze oturmuş düzenden falan bahsediyor. Peki köy öğretmenlerinin canı yok mu?
Onlar tabi hiç önemli değil sayın hocam merkezlerdekilerin rahatları hiç bozulmasın. Ama boynuzsuz koyunun boynuzlu koyundan hakkını alacağı gün elbet bir gün gelecek. Öğretmen sadece kendini düşünmemeli adaletli olmalı. Rotasyona karşı çıkanlar için bu kavramların hiç önemi yok malesef. Ücra yerlerdekiler için ek ücret vb destek verilebilir diyen öğretmenlerim 17 yıldır zorunlu hizmet bölgesindeyim  bize ek ücret verilmedi  ustune bir de af geldi dediler 2 yıla bir kademe bile verilmedi hic. Rotasyon uygulansın da bakanlığımız buralara gidenlere  ek ücret  ve ek hizmet puanı versin inşallah.Biz almadık hiç önemli değil.   Bakanlığın gücü yetmez vb yapamaz deniyor ne kadar acı bir durum bu, devlet isterse bal gibi de yapar keşke o irade olsa. Bakanlık yetkililerinde malesef hiç olmadı o irade. Ama kimsenin hakkı kimse de kalmaz bunu herkes bilmeli.
39
« Son İleti Gönderen: dedemkorkut Bugün, 13:39:44 »
Rotasyonu sekteye uğratan yine bakanların belli dönemlerdeki duruşlarıdır. Yok onlu yıllarda af çıkar,yok eğitim özrünü kaldır ,hem köy puanı alırken görevlendirme ile istediği okulda çalış ...
Bunlar hepsine göz yumuldu mu yumuldu. Birçok kişi de ki ben de dahilim. Zorunlu hizmetimizi tamamladık. Gerçekten de layıkıyla puanımla atanıp geldim. Ne dayım var ne gücüm arkamda. Her şeyimi hak ederek kazandım.
Şimdi de kalkıp kalk git demez diyemez kimse. Ama ne olur hakkaniyetli bir çözümle kimsenin mağdur edilmediği bir sistem getirilirse emin olun kimse de yıpranmaz.
Fakat benim adalet duygumu sarsan çok çeşitli senaryolar da yaşandığı için yine kördüğüm bir yumak ortaya çıkacak gibi duruyor
Yanılmayı isterim .
Bakalım bu dağ daha ne rüzgarlar görecek.
40
302 ile Belsin ve çevresini isteyeceğim branş sınıf öğretmenliği
305 ile isteyeceğim branş sınıf
41
« Son İleti Gönderen: niluferr Bugün, 13:35:10 »
12 yıl nasıl kalıyor aynı okulda . Taş olsa sıkılır yani . Çevrede başka okul mu kalmadı?  Ben bile kalsam hakkıdır başkasının.  Bu kadar egoist bir öğretmen camiası görmedim .  il içine ve dışına kontenjan açılmıyor ise bunun sorumluları aynı yerde  yıllarca çakılı kalan öğretmenlerdir , özür atamaları yüzünden yapılmayan sıralı atamalardır .
Ayrıca borcumu fazlasıyla ödedim diyorsunuz fakat ben de 20 yıl dbakır, 3 yıl Şırnak  yaptım.  Şimdi memleketime gelebildim . Biz de fazlasıyla yaptık . Atamaları yüzüne gözüne bulaştıran bakanlık yüzünden bu haldeyiz.
Il icinde yer yoksa, nasil cakili kalmayip yer degistirsinler?
42
« Son İleti Gönderen: natal Bugün, 13:33:55 »
2010 affı mağduruyuz.Benden sonra aynı okulda göreve başlayanlar yüzde yüz arttırımlı puan aldı.Bu il içi atamada 450puan ile iyi bir okula gitti.

ve bunu kimse unursamıyor malesef:((
43
« Son İleti Gönderen: niluferr Bugün, 13:33:53 »
Rotasyon olmalı tabi ki çünkü 9 yıllık bir öğretmen olarak merkezde çalışma şansım hiç olmadı bu hizmet puanlarıyla da olmayacak. Bazıları merkeze oturmuş düzenden falan bahsediyor. Peki köy öğretmenlerinin canı yok mu?
Oturmus duzen sadece merkezde mi oluyor sayin hocam?
44
« Son İleti Gönderen: efoo Bugün, 13:30:39 »
2010 affı mağduruyuz.Benden sonra aynı okulda göreve başlayanlar yüzde yüz arttırımlı puan aldı.Bu il içi atamada 450puan ile iyi bir okula gitti.

Meb Bu yaptıklarını mantıklı bir sekilde açıklamalı
45
« Son İleti Gönderen: istwest Bugün, 13:30:20 »
İstanbul a
Instagramda bi sayfa var. Eminimki bircogunuz takip ediyirsunuzdur. Bu sirenin admini bakanla gorusmustu ve rotasyonu de getirdi. Daha hic doguya gitmemus olan hu arkadas gitmek istedigi okul var belliki gitti bajana ogretmenler rotasyon istiyor diye kendi fikrini soyledi. Güya genc ogretmenler istiyormus!!! Doguya gitmeyen, Istanbul gibi bir sehirde gorece baslayan bu arkadaslar... onlara tavsiyem 14 puanli istanbul yerine gidin 30 puanli yerlere. Biriktirin bonusunuzu gelin. Derhal son verilmeli bu fikre....
İstanbul a 2010 sonrası atananlar 44 puan aldı.şuan da istanbul yüzde 50 arttırımlı 27 ila 30 puan .
46
« Son İleti Gönderen: istwest Bugün, 13:27:37 »
47
« Son İleti Gönderen: sıfırcıhoca Bugün, 13:26:56 »
48
Eğitim Haberleri / Ynt: Yeni Bakanımızdan İsteklerimiz
« Son İleti Gönderen: hazanın dünyası Bugün, 13:25:25 »
İl içi sıra tayini gelsin

Herkes usulünce atansın

Hizmet puanları düzenlemesi gene olmadı, orantı yok:
1 ay okulda çalışınca 1 puan
1 gece nöbet tutunca +2 puan ve iyi bir meblağ (hem puan hem para)
%100 artırımlı puanlara son verilsin[30 yıllık öğretmen ile 10 yıllık öğretmeni ayırt edemez olduk. Arada kalanlar zaten hiç oldu!] Tekrar düzenleme gelsin.
49
« Son İleti Gönderen: Stargate_73 Bugün, 13:23:36 »
Gençliği köyde geçen şimdi de yine okulundan sürgüne gönderilen öğretmen ne olacak. Ben borcumu fazlasıyla ödedim bu ülkeye. Doğu affına uğrayan herkesi gönder desen anlarım. Ücretli öğretmenlerin kapattığı kadroları iliçine ildışına açsınlar, emeklilik şartlarını düzeltsinler sorun zaten çözülüyor. Ama bu iş burada kakçlmayacak Sarı Öküzü veriyorsunuz çok pişman olacaksınız
12 yıl nasıl kalıyor aynı okulda . Taş olsa sıkılır yani . Çevrede başka okul mu kalmadı?  Ben bile kalsam hakkıdır başkasının.  Bu kadar egoist bir öğretmen camiası görmedim .  il içine ve dışına kontenjan açılmıyor ise bunun sorumluları aynı yerde  yıllarca çakılı kalan öğretmenlerdir , özür atamaları yüzünden yapılmayan sıralı atamalardır .
Ayrıca borcumu fazlasıyla ödedim diyorsunuz fakat ben de 20 yıl dbakır, 3 yıl Şırnak  yaptım.  Şimdi memleketime gelebildim . Biz de fazlasıyla yaptık . Atamaları yüzüne gözüne bulaştıran bakanlık yüzünden bu haldeyiz.
50
İdari İşler / Ynt: Ek Ders Ücretleri Hakkında Soru Cevap
« Son İleti Gönderen: ali_alpyagil Bugün, 13:14:26 »
93 yada 94
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK