Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20
1
Eğitim-Öğretim / Ynt: Bilsem İçin Öğrenci Gönderenler
« Son İleti Gönderen: sedef65 Bugün, 11:34:33 »
Bulunduğum ilçedeki RAM'ı aradık. 4 Haziran'da verilecek belgeler denildi. Başka illerde giriş belgeleri verilince ısrarla sordum idareye. 3 Haziran'da öğrencimin bireysel değerlendirmesi varmış. Cuma günü 14.30 da alabildik giriş belgesini. O da tesadüfen. Sistem açılmıyordu. Son anda ulaştık. Peki bu konuda ısrarımız olmasaydı, takip etmeseydim ve öğrencim sınavını kaçırsaydı sorumlu kim olacaktı? Bu tarihlerin en az bir hafta önceden bildirilmesi gerekmiyor mu? Bu konuda ne yapabiliriz?
2
Genel Konular / Ynt: Hangi Cep Operatörüne Geçelim?
« Son İleti Gönderen: derty12 Bugün, 10:45:24 »
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
hocalarım neden Türk Telekomun öğretmen hattını tercih etmiyorsunuz? öğretmenler arası sınırsız+her yöne 1000 dk+6gb=35,70
Hocam yeni müşteri alımına kapalıdır yazıyor ya, bu fiyata bu tarifeyi almak imkansız bu devirde
3
« Son İleti Gönderen: smyi Bugün, 10:37:37 »
hocalarım neden Türk Telekomun öğretmen hattını tercih etmiyorsunuz? öğretmenler arası sınırsız+her yöne 1000 dk+6gb=35,70
4
« Son İleti Gönderen: faul Bugün, 10:34:06 »
Benim adıma çocuğumun kullandığı Türkcell hat var bu ay son fatura dün sordum şu an 150+20(aşmayan tarife) TL olan hat 400 TL diyor başka uygun tarife de yokmuş.. Başka hatlardan geçişte uygun tarifeler varken mevcut müşteriye yapılan zulümdür. Mecbur numara taşıyacağız da bakalım diğer operatörlerde durum ne olacak !!
5
İdari İşler / Ynt: Meb Ebys - Belgenet
« Son İleti Gönderen: habibocak Bugün, 10:21:29 »
Öğretmenler de aynı zamanda Belgenet’i kullanmaya başlayabilecek mi? Yoksa DYS’deki gibi mi olacak?

Herkes aynı anda planlanıyor
6
Genel Konular / Ynt: Genel Sohbet Günlüğü
« Son İleti Gönderen: bahtiyarca Bugün, 09:58:57 »
Günaydın, hayırlı sabahlar.
7
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: aysoma Bugün, 09:52:12 »
Günaydın.Hangi başlığa yazacağımı bilemedim . Bu sene ilkokullarda sosyal kulüp öğrenci görüşü yazılacak mı? Ortaokullarda mı var?
8
Öğretmenliğe Dair / Ynt: Uzman Ve Başögretmenlik Süreci
« Son İleti Gönderen: losar Bugün, 09:46:59 »
Kişiye göre değişir onlar da  dinazorlar gitsin yaşlı  faydasız tükenmiş gözüyle bakıyor. Öğrenciler dinamik öğretmen istiyor:)

hocam hiç güleceğim yoktu :)
9
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: kazanova38 Bugün, 09:45:34 »
Semineri il dışında almak icin veri.meb ten basvuru yapıldı ama bi aksilik olurda il disina gidilmezse ,semineri kendi okulumuzda alabilir miyiz?
10
« Son İleti Gönderen: mbuyar Bugün, 09:35:53 »
Arkadaşlar Türkcell altyapısını kullanıyor dediler.Yeni bir şirket.Fiyatlar güzel.İnternet üzerinden başvuru yapılıyormuş.Bi inceleyin derim.
11
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Bam Teli
« Son İleti Gönderen: dark city Bugün, 09:13:41 »
     Her insan kendisine verilmiş hayat sürecini yaşar ve bitirir.
     Önemli olan bu süreçte insanlık ve doğa için ne yapabildiğimizdir.
12
Genel Konular / Ynt: Eyt Çıkarsa
« Son İleti Gönderen: dark city Bugün, 09:11:01 »
     EYT'de de çok direnildi ama toplumsal ihtiyaç ve kamuoyu baskısı sonuç verdi.
   Kademeli emeklilik de böyle olacak inşallah. Sadece biraz daha zamanı var gibi.
13
Site Yönetimi / Ynt: Ders.egitimhane.com
« Son İleti Gönderen: hazanın dünyası Bugün, 08:54:36 »
9 Haziran pazar gece. Uygun olur mu?
Siz nasıl uygun görürseniz sn hocam.
Modülde de bir ibare olursa öğrencilerimiz kendilerini ona göre ayarlayacaktır.

Bilgilendirme dahilinde olursa çok seviniriz.
14
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 08:53:09 »
Bir aksilik olmazsa bulmayacak diye düşünüyorum.

Faydalı oluyorsa ne mutlu bize.

Öğretmenler de aynı zamanda Belgenet’i kullanmaya başlayabilecek mi? Yoksa DYS’deki gibi mi olacak?
15
İdari İşler / Ynt: Önemli Duyurular!!
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 08:50:37 »
Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığının 30.05.2024 tarih ve 103466112 sayılı “Tasarruf Tedbirleri” yazısı
16
« Son İleti Gönderen: habibocak Bugün, 08:47:22 »
Daha eksikleri var sistemin. Sanki yaz sonunu bulacakmış gibi görünüyor. Geçen gün eğitime çağırdılar ilçeden. Eğitim veren koordinatörden daha çok şey biliyorduk Habib hocamın videoları sayesinde.

Bir aksilik olmazsa bulmayacak diye düşünüyorum.

Faydalı oluyorsa ne mutlu bize.
17
« Son İleti Gönderen: MuratKarabas Bugün, 08:46:36 »
Günaydın, hayırlı sabahlar
18
« Son İleti Gönderen: hanife67 Bugün, 08:42:03 »
Günaaayyydıııınnn! 🌞
Sağlıklı, huzurlu, mutlu, bol dinlenmeli bir hafta sonumuz olsun. 🌳💫🍦☕🧘‍♀️
19
« Son İleti Gönderen: KARAHAN5 Bugün, 08:37:02 »
Huzurlu bir hafta sonu olması dileğiyle günaydın 🍀🍀🍀
20
Eğitim-Öğretim / Ynt: Meb Sınav Görevleri Bölümü
« Son İleti Gönderen: ali_alpyagil Bugün, 08:23:03 »
E sinav puanı daha yüksek
21
Genel Konular / Ynt: Öğretmenlere Şiddeti Kınıyoruz!
« Son İleti Gönderen: filiz_07 Bugün, 08:21:58 »
Tahmin ettiğim gibi öldürülen okul müdürü konusu işlendi.Cenaze töreninde dizide emniyet müdürü olan Rıza baba "Bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içenler bu ülkenin değerini yok edemez sonucuna katlanır "mealinde bir şeyler söyledi.
Herşey bir kenara bu diziyi izleyen binlerce insan var en azından onlara öğretmenlerin yaşadığı şiddeti bir daha hatırlattı.
evet guzeldi
22
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: Rotasyon Tekrar Gündemde
« Son İleti Gönderen: gsli0311 Bugün, 07:50:37 »
Rotasyona hayır. Zorla yer değişikliğine hayır. Kimse yerim değişti diye kendini geliştirmez. Bırakın bu palavrayı da. Buna sığınmayın.
Asıl el atılması gereken konu il içi tayin sistemidir. Emekli olanlar il içine yansıtılmalıdır. Hep özür durumu ve norm fazlasıyla atamasıyla merkezi okullar dolduruluyor. Düşük puanlılar hep merkeze gidiyor, yüksek puanlı diğer öğretmen onlarca yıl köylerde kalıyor.
23
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Bam Teli
« Son İleti Gönderen: hacile Bugün, 07:25:44 »
"Karnı açlardan ziyade kalbi açlara acırım."
24
Genel Konular / Ynt: Anlamlı Yazılar
« Son İleti Gönderen: hacile Bugün, 07:23:02 »
Yağmur da hüzün gibi bir şey galiba: İlk başta, aman bana ilişmesin diye didinir sakınırsın, emniyetli ve kuru kalmak için elinden geleni yaparsın, ama baktın ki olmuyor, baktın ki yağıyor üzerine dört bir koldan, gark olursun ta dibine kadar ve bir kez bu kadar battın mı içine, ha bir damla eksik ha bir damla fazla ne fark eder. Yağmur da hüzün gibi bir şey, yakalandın mı bir kez, azı çoğu yok artık. Olsa olsa "kuru kalabilenler" ve "sağanaktan nasibini alanlar" var.

Elif Şafak
25
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Bir İstiğfar
« Son İleti Gönderen: hacile Bugün, 07:13:07 »

🌹بِسْمِ اللهِ الرَّحْمٰنِ الرَّحِيمِ🌹
 “Bismillahirrahmanirrahîm.”

Estagfîrullahel’azîm el Kerim  ellezî lâ ilâhe illâ huv el-hayyel-kayyûme ve etebü ileyh.   

(Azamet ve Kerem sahibi olan Azîm, Kerîm, kendisinden başka ilâh olmayan, ezelî ve ebedî hayat sahibi olan Hayy ve her şeyi ayakta tutan Kayyûm olan Allah'dan mağfiret diliyor ve tevbe ediyorum.
26
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Salavat
« Son İleti Gönderen: hacile Bugün, 07:12:30 »

🌹للهمّ صلِّ على سيّدنا محمّد وعلى آل سيّدنا محمّد 🌹

Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed
27
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: Her Gün Tekbir
« Son İleti Gönderen: hacile Bugün, 07:12:01 »
❤ اللّهُ اَكْبَرُ  ❤️
🤍 ALLAHU EKBER 🤍
Anlamı : " Allah en büyüktür."
28
« Son İleti Gönderen: 26_gezo Bugün, 07:11:23 »
Hayırlı Sabahlar 🌹🌹🌹
29
« Son İleti Gönderen: hacile Bugün, 07:10:02 »
Hayırlı sabahlar.
Rabbim maddi manevi iyilik,kolaylık versin.
30
Eğitim-Öğretim / Ynt: Bilsem İçin Öğrenci Gönderenler
« Son İleti Gönderen: tdyyb Bugün, 07:02:23 »
Merhabalar.bireysel degerlendirme için giriş belgesini aldık.degerlendirmenin olacagı tarihte şuan yaşadığımız şehirden farklı bir sehirde bulunacagız beklemediğimiz bir tayin dolayısıyla.Dilekçe vererek yaşayacagımız yerdeki RAM dan randevu degişikliği olabilirmi acaba?bilgi verebilirseniz cok sevinirim.
31
« Son İleti Gönderen: dark city Bugün, 06:58:56 »
        Hayırlı sabahlar.
        Neşeli, huzurlu, mutlu, umut dolu bir tatil günü dilerim.
        Eğitim hayatlarının önemli bir aşaması ve anı olan LGS'ye girecek öğrencilerimizin sınav öncesi.rahatlayacağı bir gün olsun inşallah.
32
« Son İleti Gönderen: defineadası Bugün, 06:20:32 »
İstanbul Müzik Festivali'nin sponsorlarından olan Borusan, 37 işçiyi sendikadan istifa etmedikleri için işten atarken; İKSV konserlerinin ortalama bilet fiyatı iki işçinin yevmiyesi kadar.
33
« Son İleti Gönderen: defineadası Bugün, 06:19:26 »
MEB çocuk işçi yaşını düşürüyor. Yazın okullarda kurulacak zanaat atölyeleri 12 yaşındaki öğrencileri de kapsayacak. 10 ilde başlayacak uygulamayla 12-13 yaşındaki çocuklar okullarda çalıştırılacak.
34
« Son İleti Gönderen: blue38127 Bugün, 06:16:04 »
Günaydın arkadaşlar..
35
« Son İleti Gönderen: defineadası Bugün, 06:14:37 »
Manisa'nın Salihli ilçesinde fabrika inşaatında kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen göçükte işçi Selim Çankaya (41), hayatını kaybetti.
36
« Son İleti Gönderen: defineadası Bugün, 06:14:02 »
Tavas ilçesinde beton mikserin arasında sıkışan inşaat işçisi Mustafa Marık, iş cinayetinde hayatını kaybetti.
37
« Son İleti Gönderen: beltahas Bugün, 06:12:57 »
Günaydın...
38
« Son İleti Gönderen: defineadası Bugün, 06:09:31 »
Birazdan...
Adana Salbaş ' taki...
Karakucak güreşlerine gidiyoruz..
39
« Son İleti Gönderen: defineadası Bugün, 06:08:48 »
Günaydın...
Emekçiler..
40
Öğretmenliğe Dair / Ynt: Uzman Ve Başögretmenlik Süreci
« Son İleti Gönderen: tosbik Bugün, 04:54:00 »
Kişiye göre değişir onlar da  dinazorlar gitsin yaşlı  faydasız tükenmiş gözüyle bakıyor. Öğrenciler dinamik öğretmen istiyor:)

Çok saygısızca bir üslup olmus. Tam da bu sebeple meslekte kıdem önemli. Öğreneceksiniz inşaallah nezaketi , saygıyı, hak ararken bile nazik olabilmeyi.
41
« Son İleti Gönderen: zorunlu hizmet Bugün, 04:50:19 »
rahat edilen yerde ısrarla 12 seneden fazla çalışılmamalı.orası başka öğretmenlerin de hakkı diye düşünüyorum.O normu tapulamak o kişinin hakkı olmamalı.Öğretmenin polisten askerden bir farkı yok.Rahata alışmış biri kendini geliştiremez.
  Birincisi her merkez okul ya da iyi tabir edilen okul rahattır algısı çok yanlış.İkincisi doğu görevini yapan , köyde çalışan her öğretmen geldiği okulu hak etmiştir. Sorun doğu görevi affı ve 2-3 yılda direk merkez okullara gelenler haksız görevlendirmelerle yıllarca iyi okullarda çalışanlar bunlar çözülürse ye değiştirme problemi kalmaz . Rotasyon da bir çözüm değil benim fikrime göre.
42
« Son İleti Gönderen: acelya09 Bugün, 00:40:27 »
Mutlu geceler 🌷🌷Allah rahatlık versin 💤💤
43
« Son İleti Gönderen: Baydur Bugün, 00:20:46 »
Müdür, il meb muduruyle arası çok iyi birisi.Cimer sikayetlerine kendisi cevap yaziyor, ogretmen savunması almiyor.Ama mudur süreci iyi yönetiyor.Olay kapanıyor.Bundan sonrasi cimer şikayetleri sonucu mufettis gelir, araştırılır bir sonuca gidilir diyor.
44
« Son İleti Gönderen: niluferr Bugün, 00:15:18 »
rahat edilen yerde ısrarla 12 seneden fazla çalışılmamalı.orası başka öğretmenlerin de hakkı diye düşünüyorum.O normu tapulamak o kişinin hakkı olmamalı.Öğretmenin polisten askerden bir farkı yok.Rahata alışmış biri kendini geliştiremez.
Askerin, polisin tam olarak hangi imkanlarina,haklarina sahibiz de farkimiz yokmus hocam? Sanirim bilmedigim seyler var.
45
Kültürel Paylaşımlar / Ynt: En Sevdiğiniz Şarkılar, Türküler
« Son İleti Gönderen: bahtiyarca Bugün, 00:08:34 »
Özledim...

46
Site Yönetimi / Ynt: Ders.egitimhane.com
« Son İleti Gönderen: TMurat Dün, 23:12:43 »
Ders.egitimhane.com
2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Türkiye sıralaması ne zamana kadar devam edecek? Son tarih nedir?
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] Teşekkürler

9 Haziran pazar gece. Uygun olur mu?
47
« Son İleti Gönderen: adaletvakti Dün, 23:10:11 »
Öğretmen sürekli arka sırada oturtuyor(cimer), Öğretmen çocuğuma ilgi göstermiyor(cimer), bu sene 1.sınıfım bir öğrencim sınıfta kalmış bana geldi.Özel eğitime gidiyor.Benim okulda destek eğitimi alıyor.Ben de okuyor.Yine başaramadı ve yine kabak benim başıma patladı(cimer)
Şu anda başıma gelen olaylar.Bunun önüne geçilemez ise yeni meslek kanununda ben başarısız sayılacağım.
bu cimer şikayetlerinde okulunuz nasıl bir yol izledi sayın hocam
48
« Son İleti Gönderen: alprkrkmz Dün, 22:43:34 »
Daha eksikleri var sistemin. Sanki yaz sonunu bulacakmış gibi görünüyor. Geçen gün eğitime çağırdılar ilçeden. Eğitim veren koordinatörden daha çok şey biliyorduk Habib hocamın videoları sayesinde.
49
İdari İşler / Ynt: Ek Ders Ücretleri Hakkında Soru Cevap
« Son İleti Gönderen: musaopçin Dün, 22:43:24 »
Hocam okulda yüksek lisanslı ya da doktoralı öğretmeniniz yoksa  gündüzden ya da ek ders yerine geçen görevden yazılması alacağınız ücrette değişiklik yapmıyor. Ama yüksek lisansli varsa fazla ödeme yapılmış olur ve o öğretmene zimmet çıkar.

Hocam okulumuzda yüksek lisanslı veya doktora yapan öğretmenimiz idarecimiz yok. Eygg ve gündüz ücreti aynı olduğu için hepsini gündüzden giriyorum
50
« Son İleti Gönderen: ücü Dün, 22:42:20 »
Arka Sokaklar dizisini izliyorum.Gündemdeki olayları ekrana getirmekten çekinmiyorlar.Reklama girmeden önceki sahnede bir okul müdürü bir öğrenciyi okuldaki uyumsuz davranışları yüzünden tasdikname verdi öğrenci de görüşürüz diyerek odadan çıktı .Reklama girildi.
Tahminimce geçen günlerde öldürülen okul müdürü olayı işlenecek.

Dizi de olsa böyle olayların gündemde tutulması önemli.Bir öğretmen olarak bu olayı dizide yer verdiğiniz için teşekkür ederim 👏👏👏

Tahmin ettiğim gibi öldürülen okul müdürü konusu işlendi.Cenaze töreninde dizide emniyet müdürü olan Rıza baba "Bu ülkenin ekmeğini yiyip suyunu içenler bu ülkenin değerini yok edemez sonucuna katlanır "mealinde bir şeyler söyledi.
Herşey bir kenara bu diziyi izleyen binlerce insan var en azından onlara öğretmenlerin yaşadığı şiddeti bir daha hatırlattı.
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK