Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20
1
4. Sınıf Konuları / Ynt: 4. Sınıf Dokümanlar Günlüğü
« Son İleti Gönderen: mektupat Bugün, 18:02:33 »
.
2
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: uzman psikolog Bugün, 18:02:10 »
Arkadaşlarım okulun zümre karar defteri ve şök karar defterine , her zümrenin aldığı kararları ve her sınıfın şökünün kararlarını ayrı ayrı yapıştırıyor muyuz
3
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 İl İçi Yer Değiştirmeler
« Son İleti Gönderen: efoo Bugün, 17:53:48 »
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Yapmış olmak için yapılmış bir süreçti. Herkese geçmiş olsun.
Güzel bir özet yapmışsınız hocam
4
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: Rotasyon Tekrar Gündemde
« Son İleti Gönderen: tm Bugün, 17:48:00 »
Rotasyon falan hikaye uygulanabilirliği yok. Heleki işin içine harcırah vs girerse binlerce öğretmenin bu yolluk ücreti ciddi bir tutara dönüşür.Kamuda tasarrufa girildiği bu dönemde bence ne rotasyon bekleyin ne de başöğretmenlik.  Bu işin tek çözümü 5. sınıfları tekrar ilkokula dahil edip eskiden olduğu gibi il içi atamalarda sıraları çalıştırmak. Ben bu çıkacak ÖMK da ne başöğretmen olmanın süresinin kısılacağını nede rotasyonun çıksa bile uygulanacağını beklemiyorum. Makyajlı kasa araçlar gibi bir iki basit değişiklikle meclisten geçer. Umarım yanılırım.

Hocam o işte biraz zor.. 5 leri geri alacak ne sınıf var ne okul kapasitesi.. bu sefer de orta okullarda öğretmen fazlalığı olacak.. diye düşünüyorum..
5
Genel Konular / Ynt: Genel Sohbet Günlüğü
« Son İleti Gönderen: defineadası Bugün, 17:46:19 »
İyi akşamlar...
Emekçiler..
6
« Son İleti Gönderen: karaipkorsanı Bugün, 17:39:52 »
Rotasyon falan hikaye uygulanabilirliği yok. Heleki işin içine harcırah vs girerse binlerce öğretmenin bu yolluk ücreti ciddi bir tutara dönüşür.Kamuda tasarrufa girildiği bu dönemde bence ne rotasyon bekleyin ne de başöğretmenlik.  Bu işin tek çözümü 5. sınıfları tekrar ilkokula dahil edip eskiden olduğu gibi il içi atamalarda sıraları çalıştırmak. Ben bu çıkacak ÖMK da ne başöğretmen olmanın süresinin kısılacağını nede rotasyonun çıksa bile uygulanacağını beklemiyorum. Makyajlı kasa araçlar gibi bir iki basit değişiklikle meclisten geçer. Umarım yanılırım.
7
Seminer Çalışmaları / Ynt: Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri
« Son İleti Gönderen: gangmans Bugün, 17:24:54 »
Arkadaşlar merhaba yeni müfredat ile ilgili kurs için konaklama yerinden arandım ancak resmi olarak (mebbis, dys vb.)hiçbir yerde kurs görünmüyor. Okula vermek için Onay yada olura  nereden ulaşabilirim. Eğitime giden arkadaşlar için süreç nasıl işledi. Bilgi verirseniz çok hayra geçer.
8
« Son İleti Gönderen: musaopçin Bugün, 16:58:39 »
Değerli arkadaşlar semineri aynı il farklı ilçede alabilir miyiz bunla ilgili bir bilgi var mı?

Alabilirler. Başvuru yapmalarına gerek yok ama. Başvuru modülünde öyle yazıyordu. Sanırım seminer zamanı almak istediği okula gidip ben semineri burda alacağım diyor. Onlar da onay verince... Seminer sonrası puantaj veriyorlar.. sonra o puantaj okula gönderiliyor.. 
9
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 16:52:43 »
Ben şu kısmı anlamadım:
Rotasyon madem yönetmelikte var neden bir daha meclise girip yasalaşması gerekiyor? Zaten varmış.

Ha yanlış anlaşılmasın ben çıkması ya da çıkmaması taraftarı değilim. Çıksa bile uygulamada adaletsizlikler olacağını düşünüyorum.

Dava açılmasını engellemek için muhtemelen
Kanunda olursa Anaysa mahkemesine partilerin dava açması lazım diye biliyorum
10
« Son İleti Gönderen: kralls Bugün, 16:50:24 »
Umarım rotasyon çıkar..uzun süre aynı okulda kalan öğretmenler gruplaşıyor..ne yeni gelen idareyi çalıştırıyorlar.ne de yeni gelen öğretmenleri içlerine alıyorlar
Hocama sonuna kadar katiliyorum.İdaremiz bu sene yeni gelmisti  haliyle yeni de kurallar getirdi fakat cok sorun yasadilar cephe alindi kendilerine.Gruplasmalar  yuzunden  bu sene hic huzur kalmadi .Rotasyon 8 yil olmali 12 bile fazla .
11
İdari İşler / Ynt: Ek Ders Ücretleri Hakkında Soru Cevap
« Son İleti Gönderen: Harmoni Bugün, 16:42:29 »
O tarih hangi gündü?
8 ve 9 Nisan
12
« Son İleti Gönderen: Başkan600 Bugün, 16:36:08 »
Arefe günü idarecilere tam ek ders ödenmesi ile ilgili bir yazı vardı..görüş yazısı.paylaşabilecek olan var mı

Görüş yazısına gerek yok. Ders yılı içerisinde idari izinde ek ders ödenir. Ayrıca ek ders kararı madde 25 de de belirtildiği üzere yarım günlük izinlerde yönetim görevi ek dersi kesilmez. Yarım ödeme diye birşey yoktur zaten.
13
« Son İleti Gönderen: soundtrack Bugün, 16:29:35 »
Köyün temiz havasını tercih edin. Şehir merkezlerinde yaşanmaz. ;)
Evet, siz bize örnek olabilirsiniz mesela.
14
« Son İleti Gönderen: hakanline51 Bugün, 16:27:11 »
Rotasyona hayır
15
« Son İleti Gönderen: soundtrack Bugün, 16:23:02 »
Temmuz ve Ağustos olarak ikiye bölüşüyoruz
Hocam 4 yardımcı tatil izinleri çakışıyor. Hakimiyet kurmaya çalışanın dediği oluyor. Müdür orta yol bulmak için bir şey diyemiyor. Misal bütün halde 2 aya yakın izin kullanılabilir mi? Diğerleri ne zaman kullanacak.
16
« Son İleti Gönderen: soundtrack Bugün, 16:20:35 »
Arefe günü idarecilere tam ek ders ödenmesi ile ilgili bir yazı vardı..görüş yazısı.paylaşabilecek olan var mı
Arefe günü ne zamandı bilmiyorum hocam. Nisandan mı bahsediyorsunuz?
17
« Son İleti Gönderen: sergenxsaglam Bugün, 16:20:25 »
Değerli arkadaşlar semineri aynı il farklı ilçede alabilir miyiz bunla ilgili bir bilgi var mı?
18
« Son İleti Gönderen: kadir 77 Bugün, 16:16:21 »
Umarım rotasyon çıkar..uzun süre aynı okulda kalan öğretmenler gruplaşıyor..ne yeni gelen idareyi çalıştırıyorlar.ne de yeni gelen öğretmenleri içlerine alıyorlar
19
« Son İleti Gönderen: kadir 77 Bugün, 16:14:42 »
Birden fazla idareci çalışanlar yaz tatili izinlerinizi nasıl kullanıyorsunuz? Çakışma oluyor ve adil izin dağılımı olmuyor.
Temmuz ve Ağustos olarak ikiye bölüşüyoruz
20
« Son İleti Gönderen: kadir 77 Bugün, 16:13:52 »
O tarih hangi gündü?
21
« Son İleti Gönderen: nuryyy Bugün, 16:13:23 »
Yapmış olmak için yapılmış bir süreçti. Herkese geçmiş olsun.
22
« Son İleti Gönderen: nuryyy Bugün, 16:09:43 »
Ben şu kısmı anlamadım:
Rotasyon madem yönetmelikte var neden bir daha meclise girip yasalaşması gerekiyor? Zaten varmış.

Ha yanlış anlaşılmasın ben çıkması ya da çıkmaması taraftarı değilim. Çıksa bile uygulamada adaletsizlikler olacağını düşünüyorum.
23
« Son İleti Gönderen: teacher2133 Bugün, 15:48:08 »
Mayıs ayında iliçi atamalarda çok az öğretmenin yer değişikliği yapacağını tahmin ettim ve tahmin doğru çıktı Temmuz ayında daha çok avantaj vardı neden mayısa alındı öğretmenlermi istedi
hocam bulunduğum şehirde son 5 yılda tarihi kontenjan verildi
24
İdari İşler / Ynt: Önemli Duyurular!!
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 15:48:01 »
20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınavların mevzuat hükümlerine göre sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi ve adayların bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan "Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi" yayımlandı. 

25
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 İlk Atama
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 15:47:48 »
20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin sözlü sınavların mevzuat hükümlerine göre sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi ve adayların bilgilendirilmesi amacıyla hazırlanan "Sözleşmeli Öğretmenlik Sözlü Sınav Rehberi" yayımlandı. 

26
« Son İleti Gönderen: brnkucukaydin Bugün, 15:40:03 »
Atatürk büstü ile ilgili bir mevzuat maddesi aradım ama bulamadım. Büstün altın sarısı olması gerekli midir? Siyah da kalabilir mi?
27
« Son İleti Gönderen: soundtrack Bugün, 15:35:33 »
Arefe günü ve pazartesi günü idareciler, okula gelsin gelmesin ek derslerini nöbet hariç aldılar.Öğretmenlere ek ders ödenmedi. İlçeden geldi yazı.
O tarih hangi gündü?
28
« Son İleti Gönderen: soundtrack Bugün, 15:34:01 »
Ocakta maaşım 41.440 + 6800 fark aldım.. ancak bordro da maaş ve fark bordrolarinda 67000 TL aldim görünüyor. Sınav ücret. Falan yok..
Ocak ekdersim de 5000 TL..
Hocam her ay bordronuzu kontrol etmek sizin göreviniz. Bu farklılığı nasıl yeni fark ettiniğizi anlayamadım.
29
« Son İleti Gönderen: soundtrack Bugün, 15:32:53 »
İnternet haberlerinde Kocaeli'nde ismi verilmeyen bir okulda ebordrolardaki Ekders ile hesaplara yatan Ekdersler arasında dört yıldır fark olduğu ve bunun usulsüz olduğu yazıyordu. Benim de kaç yıldır ebordromdaki Ekders ile hesabıma yatan hep farklı. Bazen iki toplamıdır diye hesaplıyordum önceleri yine farklı çıkıyordu. Sınavlara da son bir yıldır gidiyorum. Sınavlarla alakalı değil.
Her ay sonu  ek ders icmal ve bordroları öğretmenlerle paylaşılmıyor muydu?
30
« Son İleti Gönderen: ali_alpyagil Bugün, 15:28:54 »
benimde bu ay aldığımla yatan farklıydı.
31
« Son İleti Gönderen: soundtrack Bugün, 15:27:06 »
Birden fazla idareci çalışanlar yaz tatili izinlerinizi nasıl kullanıyorsunuz? Çakışma oluyor ve adil izin dağılımı olmuyor.
32
« Son İleti Gönderen: soundtrack Bugün, 15:24:34 »
Problem olmaz. Ama raporu tam işlemeniz gerekiyordu.  1 Gün değil. Açıklama kısmına da öğretmen çalışabilir raporu aldığı için geri kalan iki gün okula gelmiştir gibi bir şeyler yazılması gerekiyordu.  Lakin çalışabilir raporu yok.
Hocam bu konuyu nasıl netliğe kavuşturabiliriz. Raporun gün sayısını düzeltebiliriz. Geriye dönük sayı değişikliği yapılabiliyor.
33
Genel Konular / Ynt: Pictes Destekleme Eğitimi Ücret Ödemeleri
« Son İleti Gönderen: cuma146 Bugün, 15:24:30 »
Mart ayı ne zaman yatacak. Bilgisi olan var mı?
34
« Son İleti Gönderen: kralls Bugün, 14:45:56 »
Hayırlı olsun sayın hocam. Eminim kabus gibiydi okuldaki çalışma ortamınız. Yeni okulunuz huzur getirsin sayın hocam.
Bazen ozeniyoruz merkez okul olsun iyi ogrenciler olsun ama isin asli o degil hocam Allah hayirlisini nasip etsin oncelikle hepimize.
35
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 Yılı Alan Değişikliği
« Son İleti Gönderen: kenardöndü21 Bugün, 14:45:00 »
Bir önceki de açıldığında açık olan her yeri listeye alırlardı. Şimdi sadece 5.ve 6.bölge. Daha öncekilerde norm açığı da vardı çoğu yerde...Şimdi özellikle batı illerinde açık da pek yok.
36
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 Yılı Alan Değişikliği
« Son İleti Gönderen: kenardöndü21 Bugün, 14:42:14 »
Ama hoca, zamanı geldiğinde yine birlik olup her platformda ses yükseltmek gerekir. Bir şekilde sesi duyarlar. Ben 2014-2015  lerde çok uzun yazılar yazdım.
37
« Son İleti Gönderen: Karatepe28 Bugün, 14:40:01 »

Biz yazmadık
38
« Son İleti Gönderen: dark city Bugün, 14:24:49 »
Merkez okuldan  5 km koye cikti cok sukur kendini bilmez ogretmene saygiyi bilmeyen meslektasinin arkasindan cikari icin is cevirenlerden kurtuldum.
Hayırlı olsun sayın hocam. Eminim kabus gibiydi okuldaki çalışma ortamınız. Yeni okulunuz huzur getirsin sayın hocam.
39
« Son İleti Gönderen: beyaz1990 Bugün, 14:23:08 »
burayı deneyin
Teşekkürler Hocam.....
40
Genel Konular / Ynt: Banka Promosyonları !!
« Son İleti Gönderen: Baydur Bugün, 14:21:08 »
Haftaya ben de alacagim.Sehir değiştirdiğimde benden geri ödemem istenir mi?
41
« Son İleti Gönderen: brnkucukaydin Bugün, 14:12:06 »
Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği için kılavuzda faaliyet yürütme kurulu oluşturulması gibi bir ibare var. Okulumda zaten 4 öğretmen var her sınıftan(ilkokul). Görev yazısı yazmalı mı zaten hepsi doğal olarak görevli olacak diye gerek yok mudur?
42
Genel Konular / Ynt: Banka Promosyonları !!
« Son İleti Gönderen: esraplt Bugün, 14:11:28 »
Merhaba arkadaşlar il içinden farklı bir ilçeye atandım. promosyon anlaşmasının detaylarını nasıl öğrenebilirim? sağolsun ilçe milli eğitimin sayfasında hiç bir bilgi yok. sosyal medya hesabında sadece miktar yazıyor detay yok
43
« Son İleti Gönderen: kralls Bugün, 14:06:45 »
Merkez okuldan  5 km koye cikti cok sukur kendini bilmez ogretmene saygiyi bilmeyen meslektasinin arkasindan cikari icin is cevirenlerden kurtuldum.
44
« Son İleti Gönderen: mersin123 Bugün, 13:56:44 »
Mayıs ayında iliçi atamalarda çok az öğretmenin yer değişikliği yapacağını tahmin ettim ve tahmin doğru çıktı Temmuz ayında daha çok avantaj vardı neden mayısa alındı öğretmenlermi istedi
45
« Son İleti Gönderen: yamankaya Bugün, 13:54:39 »
Arkadaşlar merhaba.Bir türlü kontenjanmeb e giriş yapamıyorum. [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] Bu siteye ulaşılamıyorkontenjan.meb.gov .tr ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü.şeklinde uyarı veriyor....?

burayı deneyin
46
« Son İleti Gönderen: yamankaya Bugün, 13:52:36 »
Arkadaşlar,yönetici atamada tercih üstünlüğüne mi yoksa puan üstünlüğüne mi ?Bakılıyor.Aynı bıranştan olan iki kişi puanı düşük olan aynı okulu birinci tercihine yazdı diğeri puanı yüksek aynı okulu beşinci tercihine yazdı ilk dört tercihine atanamadı 5. tercihine yazmasına rağmen puanı yüksek olduğu için o mu atanır?

kaçıncı sıraya yazdığının bir önemi yok öncelik puanı yüksek olan kişinindir.
47
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: Eş Durumunu Merakla Bekleyenler...
« Son İleti Gönderen: Bozkırr Bugün, 13:51:26 »
Geçen senenin eş durumu ağustos taban puanları var mı arkadaşlar?
48
« Son İleti Gönderen: zeynepceken Bugün, 13:49:49 »
İnternet haberlerinde Kocaeli'nde ismi verilmeyen bir okulda ebordrolardaki Ekders ile hesaplara yatan Ekdersler arasında dört yıldır fark olduğu ve bunun usulsüz olduğu yazıyordu. Benim de kaç yıldır ebordromdaki Ekders ile hesabıma yatan hep farklı. Bazen iki toplamıdır diye hesaplıyordum önceleri yine farklı çıkıyordu. Sınavlara da son bir yıldır gidiyorum. Sınavlarla alakalı değil.
49
« Son İleti Gönderen: Adler73 Bugün, 13:49:08 »
Arkadaşlar,yönetici atamada tercih üstünlüğüne mi yoksa puan üstünlüğüne mi ?Bakılıyor.Aynı bıranştan olan iki kişi puanı düşük olan aynı okulu birinci tercihine yazdı diğeri puanı yüksek aynı okulu beşinci tercihine yazdı ilk dört tercihine atanamadı 5. tercihine yazmasına rağmen puanı yüksek olduğu için o mu atanır?
50
« Son İleti Gönderen: beyaz1990 Bugün, 13:46:49 »
Arkadaşlar merhaba.Bir türlü kontenjanmeb e giriş yapamıyorum. [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] Bu siteye ulaşılamıyorkontenjan.meb.gov .tr ana makinesinin yanıt vermesi çok uzun sürdü.şeklinde uyarı veriyor....?
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK