Konu: İki Yıla Bir Kademe Alma  (Okunma sayısı 147435 defa)

kenanyildiz

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 277
  • Teşekkür 267
    • Çevrimdışı
  • 17 Kas 2007 13:22:23

  iki yıla bir kademeyi kalkınmakta öncelikli illerde görev yapan öğretmenler alıyor
  7. yılım bitti iki defa almışım
 daha fazla almam gerekmiyor mu ?
  1 - Stajer Öğretmenlik sayılıyor mu?
  2 - Asker öğretmenlik sayılıyor mu ?
  Milli Eğitimdeki personele sorduğumuzda pek bilgi alamıyoruz hık mık ediyorlar. bilen arkadaşlarım yardımcı olabilir misiniz ?
   mutlaka başınıza bu konuda sorunlar gelmiştir.

dealer

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 140
  • Teşekkür 51
    • Çevrimdışı
  • # 17 Kas 2007 15:31:36
kenanyıldız hocam stajyerlik süresini saymadıklarından eminim ben araştırmıştım mebe mail attım bana stajyerlik süresinin sayılmadığını yazdılar ilgili yönemeliktende bakmıştım.askerliği bilmiyorum ama ..

dehliz

  • Bilge Meclis Üyesi
  • *****
  • Tarih Öğretmeni
  • İleti: 7.715
  • Teşekkür 29381
    • Çevrimdışı
  • # 17 Kas 2007 15:47:43
Hocam aşağıdaki linkleri bir inceleyin isterseniz

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

Assos28

  • Uzman Üye
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 617
  • Teşekkür 140
    • Çevrimdışı
  • # 18 Kas 2007 00:57:32
aday öğretmenlik sayılıyor ama askerlik süresi sayılmıyor.

kurtbase

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 660
  • Teşekkür 51
    • Çevrimdışı
  • # 18 Kas 2007 02:27:09
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
aday öğretmenlik sayılıyor ama askerlik süresi sayılmıyor.
7 yılda 3 kademe fazladan almanız gerekir.

aydin09-41

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 57
  • Teşekkür 1
    • Çevrimdışı
  • # 20 Kas 2007 18:17:22
ben Bingöl de yaptıgım görev yaptım ve 1 kademe aldım

metlems

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 96
  • Teşekkür 29
    • Çevrimdışı
  • # 20 Kas 2007 19:19:20
öğretmenim stajerlik sayılıyor ben aldım

kumukk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 136
  • Teşekkür 110
    • Çevrimdışı
  • # 21 Kas 2007 13:35:00
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
  iki yıla bir kademeyi kalkınmakta öncelikli illerde görev yapan öğretmenler alıyor
  7. yılım bitti iki defa almışım
 daha fazla almam gerekmiyor mu ?
  1 - Stajer Öğretmenlik sayılıyor mu?
  2 - Asker öğretmenlik sayılıyor mu ?
  Milli Eğitimdeki personele sorduğumuzda pek bilgi alamıyoruz hık mık ediyorlar. bilen arkadaşlarım yardımcı olabilir misiniz ?
   mutlaka başınıza bu konuda sorunlar gelmiştir.
KenanYıldız hocam
 Sadece öğretmenlere değil tüm devlet memurlarına bahsettiğiniz artı kademe uygulaması var. 657 sayılı devlet memurları kanunu 64.madde 3.fıkrası gereğince.
1- iki yılda artı bir kademe uygulamsında stajerlik süresi görevden sayılıyor.
2- askerlikte geçen süre ise sayılmıyor.buna asker öğretmenlikte dahil.

kumukk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 136
  • Teşekkür 110
    • Çevrimdışı
  • # 21 Kas 2007 13:45:41
657 sayılı devlet memurları kanunu 64.madde 3.fıkrası veya
527 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereğince

ayurtaslan

  • Üye
  • *
  • İleti: 19
  • Teşekkür 8
    • Çevrimdışı
  • # 25 Kas 2007 01:42:45
arkadaşlar aksaray ilinde 5.5 sene görev yaptım.ancak hala kademe ilerlemem yapılmadı ve aradan 7 sene geçti.öğrenmek istediğim konu acaba kademe almak için biz mi başvuruda bulunacağız?ve eğer biz başvuru yapacaksak nereye hangi belgelerle başvuracağız? konu ile ilgili bilgi sahibi arkadaşların yardımlarını bekliyorum. şimdiden çok teşekkürler..

gülhan123

  • Yeni Üye
  • İleti: 2
  • Teşekkür 0
    • Çevrimdışı
  • # 14 Şub 2008 20:58:03
Merhabalar. Ben 2001 tarihinde İzmir'de göreve başladım.2005 tarihinde eş durumu özürüyle Kırşehir iline atandım.2007 yılında Kırşehir'de 2 yıl çalışmış oluyorum. 2 yıla 1 kademe alabilir miyim?
Eş durumu özrüyle geldiğim için yoksa alamaz mıyım? Bir de 2005-2007 tarihleri arasında geçen bu 2 yıllık sürede 6 ay rapor aldım. Tedavime İzmir'de ve Kırşehir'de devam ettim. 6 ay rapor almış olmam 2 yıla 1 kademe almama engel midir? Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

kirsehir

  • Bilge Üye
  • *****
  • Okul Öncesi Öğrt.
  • İleti: 10.953
  • Teşekkür 12113
    • Çevrimdışı
  • # 14 Şub 2008 21:03:55
BİLDİĞİM KADARIYLA 3. HİZMET BÖLGESİNDE GÖREV YAPAN ÖĞRETMENLER 2 yıla 1 kademe alıyor.yani mesala ben eş durumundan kırşehire gelmeseydim 9/3 görmeden 8/1 li olacaktım

gülhan123

  • Yeni Üye
  • İleti: 2
  • Teşekkür 0
    • Çevrimdışı
  • # 14 Şub 2008 21:14:14
Merhabalar! Ben ilk görevime 2001 tarihinde İzmir'de başladım. 2005 tarihinde eş durumu özürüyle Kırşehir'e atandım. 2007 tarihinde Kırşehir ilinde 2 yıl çalışmış olmamdan dolayı 2 yıla 1 kademe alabilir miyim? Eşim Kırşehir'e zorunludan geldi. O aldı. Ben eş durumu özrüyle geldiğim için alamaz mıyım? Bir de 2005-2007 tarihleri arasında geçen bu 2 yıllık sürede
6 ay rapor aldım. Hem İzmir'de hem de Kırşehir'de tedavi gördüm.Hastahanelerde yattım. 6 aylık raporumdan dolayı 2 yıldan az mı çalışmış sayılıyorum? 2 yıla 1 kademe alamaz mıyım? Bana "Sen 2005-2007 tarihleri arasında 6 ay rapor almışsın. 2 yıllık süreden 6 ayı düşmek gerekir. O da 1 yıl 4 ay eder. Sen 2 yıla 1 kademe alamazsın mı derler." LÜTFEN SORUMU YANITLAYIN. YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM. ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

leb

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 35
  • Teşekkür 34
    • Çevrimdışı
  • # 15 Şub 2008 00:54:10
konuyla ilgili bilgiyi [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] ten alabilirsin bu sitede benzer durumların nasıl değerlendirildiği yazıyor.

ögretim

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 356
  • Teşekkür 130
    • Çevrimdışı
  • # 15 Şub 2008 09:26:05
öğretmenlerim bu kademe alma durumu kalkınmakta öncelikli illerde oluyor.mesela ben Urfa da görev yapıyorum bunu alıyorum.Sizler öncelikle görev yaptığınız ilin kalkınmakta olan il kapsamında olup olmadığını araştırınız.

Ayurtaslan öğretmenim sizin başvurmadan kademenizin verilmesi gerekirdi.Aksaray kalkınmakta olan il kapsamında mıydı?

 

Egitimhane.Com ©2006-2023