Konu: İzinler Hakkında Sormak İstedikleriniz  (Okunma sayısı 423261 defa)

rafy4040

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 300
  • Teşekkür 359
    • Çevrimdışı
  • # 02 Eyl 2015 10:48:56
Aday öğretmenin aldığı rapor adaylık süresine sayılır mı

ilker52

  • Moderatör
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 10.729
  • Teşekkür 284344
    • Çevrimdışı
  • # 02 Eyl 2015 17:03:10
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
İlker hocam,doğum sonrası iznim Kasım sonunda bitiyor. Sonrada ücretsiz izne ayrılacağım. Bu durumda ben eğitim öğretim ödeneği alamam değil mi?
Hocam, idarecinizin tutumu önemli. doğum iznine ayrılırsanız eğitime hazırlık ödeneğini alırsınız. ama aylıksız izinlerde bu ödeneği verenler olduğu gibi geri isteyenler de olabiliyor. idarecinizin ve İlçe MEM'in tasarrufunda olan bir şey.

schlampig

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 405
  • Teşekkür 471
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 00:56:14
merhaba hocam ben de ikili eğitim yapan bir okulda sınıf öğretmeniyim bize de sadece 1 saat süt izni kullandırıyorlar oda son saat ve şöyle son derslere branş derslerini koyup gitmemize izin veriyorlar.yani bizim de 3 saat hakkımız var mı bunu öğrenmek istiyorum bir de zaten bu bir buçuk saat de etmiyor 1 ders saati sadece 40 dakika acaba bu durumda da ek dersimiz kesiliyor mu?

ilker52

  • Moderatör
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 10.729
  • Teşekkür 284344
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 01:01:53
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
merhaba hocam ben de ikili eğitim yapan bir okulda sınıf öğretmeniyim bize de sadece 1 saat süt izni kullandırıyorlar oda son saat ve şöyle son derslere branş derslerini koyup gitmemize izin veriyorlar.yani bizim de 3 saat hakkımız var mı bunu öğrenmek istiyorum bir de zaten bu bir buçuk saat de etmiyor 1 ders saati sadece 40 dakika acaba bu durumda da ek dersimiz kesiliyor mu?

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

bu linkteki mesajımı inceleyebilirsiniz hocam. okul yönetiminin uygulaması mevzuata göre doğru değil.

diğer sorunuza gelince 40 dakika da kullansanız ek dersiniz kesilir hocam. (süt izinlerinde sadece idareci ve rehber öğretmenlerin ek dersi kesilmez)

ilker52

  • Moderatör
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 10.729
  • Teşekkür 284344
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 01:14:23
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Aday öğretmenin aldığı rapor adaylık süresine sayılır mı

Devlet Personel Başkanlığının 14.03.2012 tarih ve 4210 sayılı görüşlerinde

Aday memurların asli memurluğa atanabilmeleri için 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun öngördüğü asgari bir, azami iki yıllık sürenin fiilen Devlet memuru olarak geçirilmiş olması gerektiğinden, adaylık süresi içerisinde doğum, askerlik vb. sebeplerle aylıksız izne ayrılan personelin aylıksız izinde olduğu sürelerin adaylık süresine dahil edilemeyeceği mütalaa edilmektedir. denilmektedir.

Adayları Memurların Yetiştirilmelerine İlişkin Yönetmeliğin 40.maddesinde

Aday memurların adaylık süresi içinde silah altına alınmaları durumunda terhislerinden sonra göreve başlamalarını müteakip durumlarına uygun eğitim programına dahil edilerek kalan eğitimleri 38. maddede belirtilen şartlarda tamamlattırılır. denilmektedir.

Yukarıdaki görüş ve maddeye göre; askerlik, doğum ve isteğe bağlı nedenlerle alınan ücretsiz izinlerde geçen süreler adaylık süresine sayılmıyor.

Hastalık raporlarında özlük hakları korunduğu için adaylık süresine sayılması gerekmektedir.

hasancankerem

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 90
  • Teşekkür 183
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 15:09:52
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hocam, idarecinizin tutumu önemli. doğum iznine ayrılırsanız eğitime hazırlık ödeneğini alırsınız. ama aylıksız izinlerde bu ödeneği verenler olduğu gibi geri isteyenler de olabiliyor. idarecinizin ve İlçe MEM'in tasarrufunda olan bir şey.
Tamam hocam cevabınız için teşekkür ederim.ben de geri ödeme konusunda ilçe mem in tavrını tahmin edemiyorum.en iyisi ben okula söyleyimde bana ödeme yapılmasın.Sonra bir de geri ödemeyle uğraşmayayım. Tekrar teşekkürler.

mursel76

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 243
  • Teşekkür 237
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 15:20:22
Hocam doğumdan önce 3 haftaya kadar calisilabiliniyor.izne ayrıldığını doğuma iki hafta kala doğum olursa bu iki hafta doğum sonrasına aktarılıyor mu

ilker52

  • Moderatör
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 10.729
  • Teşekkür 284344
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 15:34:42
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Hocam doğumdan önce 3 haftaya kadar calisilabiliniyor.izne ayrıldığını doğuma iki hafta kala doğum olursa bu iki hafta doğum sonrasına aktarılıyor mu

İzin Yönergesinin 10.maddesinin 1.fıkrasının b bendinde

b) Doğumun erken gerçekleşmesi sebebiyle, doğum öncesi analık izninin kullanılamayan bölümü de doğum sonrası analık izni süresine ilave edilir. denilmektedir.

Doğumun erken olması durumunda, doğum öncesi izninin kullanılmayan bölümü de doğum sonrası iznine ekleniyor hocam.

doğuma iki hafta kala doğum gerçekleşirse, o iki hafta doğum sonrası iznine eklenir.

kıvırcık64

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 184
  • Teşekkür 96
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 15:36:18
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
merhaba doğum ıcın olan 24 ay aylıksız ızın hakkımız ıle hızmet yılını doldurduğumuz ıcın 1 yıllık aylıksız ızın hakkı bırbırınden bağımsız ve ayrı ayrı kullanılabılıyor mu,
yanı 1 yıllık aylıksız ıznımızı cesıtlı mazeretlerle bır kısmını yada tamamını kullandık dıyelım, ılerde doğum olduğunda yıne aylıksız ızne ıhtıyac duyduk 24 aylık ızın hakkımızı kullanabılıyor muyuz?

son olarak da bu mzaretsız 1 yıllık ızın hakkı bır defaya mı mahsus? dıyelım kı 1 yıllık mazeretıçeşitlı donemlerde kullandık beş yıl gectı yıne ıhtıyac duyduk yanı memurluk hayatımızda bu 1 yıllık mazeretsız ızın hakkı bır defa mı var ?
mrb hocam.dogum ıznı ayrı,dıger 5 yıllık memur olduktan sonra kullanacagımız ızın ayrı.  5 yıllık calışma süresınden sonra ayrılabıleceğımız ızın  toplamda 12 ay olmak üzere 1 defaya mahsus kullanabılecegımız bır ızın.Bu 12 aylık ıznı farklı yıllarda 2 kez kullanabılırsınız.örneğın 2016 da  5 ay  ,2018 de 7 ay.

azrailla

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 140
  • Teşekkür 54
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 21:56:25
sut izni için dilekçe örneği varmı arkadaşlar elinizde paylasirsaniz sevinirim( sınıf öğretmenleri icin)

ilker52

  • Moderatör
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 10.729
  • Teşekkür 284344
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 22:00:48
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
sut izni için dilekçe örneği varmı arkadaşlar elinizde paylasirsaniz sevinirim( sınıf öğretmenleri icin)

kellyturoj ve Yazgulu212 hocalarımız paylaşmıştı hocam. İnceleyebilirsiniz.

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

azrailla

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • İleti: 140
  • Teşekkür 54
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 22:05:41
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
kellyturoj ve Yazgulu212 hocalarımız paylaşmıştı hocam. İnceleyebilirsiniz.

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]

[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
  teşekür ederim

ajan712

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 288
  • Teşekkür 552
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 22:28:20
hocam haftaya 32.haftam ve çalışabilir raporunu alacağım bundan sonra okul açılana kadar bayram tatili ve tatil edilen hafta var bu 2 hafta doğum iznime eklenir mi acaba?

ilker52

  • Moderatör
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 10.729
  • Teşekkür 284344
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 22:35:20
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
hocam haftaya 32.haftam ve çalışabilir raporunu alacağım bundan sonra okul açılana kadar bayram tatili ve tatil edilen hafta var bu 2 hafta doğum iznime eklenir mi acaba?
İzin Yönergesinin 10.maddesinin 1. fıkrasının a bendinde

a) Kadın memura doğum yapmasından önce 8 hafta ve doğum yaptığı tarihten itibaren 8 hafta olmak üzere toplam 16 hafta süre ile aylıklı izin verilir. Çoğul gebelik halinde doğumdan önceki 8 haftalık süreye 2 hafta süre eklenir. Sağlık durumu uygun olduğu takdirde hekimin onayı ile memur isterse doğumdan önceki 3 haftaya kadar çalışabilir. Bu durumda, kadın memurun fiilen çalıştığı süreler doğum sonrası analık izni süresine eklenir. denilmektedir.

çalışabilir raporu aldığınızda, 14-28 Eylül arası tatil olduğundan o süreler eklenmez hocam. fiili olarak çalışmanız gerekmektedir.

tekmen

  • Moderatör
  • *****
  • Müdür Yardımcısı
  • İleti: 18.542
  • Teşekkür 38536
    • Çevrimdışı
  • # 03 Eyl 2015 22:35:37
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
hocam haftaya 32.haftam ve çalışabilir raporunu alacağım bundan sonra okul açılana kadar bayram tatili ve tatil edilen hafta var bu 2 hafta doğum iznime eklenir mi acaba?
Fiilen calisilan sureler ancak aktarılır.

 

Egitimhane.Com ©2006-2023