Konu: Sekiz Yıla Bir Kademe Alan Var Mı?  (Okunma sayısı 185814 defa)

kaan4326

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 311
  • Teşekkür 218
    • Çevrimdışı
  • # 23 Mar 2015 14:42:05
8 yıla bir kademe olayı neye göre hesaplanıyor?

kurt22

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 166
  • Teşekkür 73
    • Çevrimdışı
  • # 23 Mar 2015 15:31:00
"657'nin değiştirilen 64. maddesi ve eklenen geçici 36. maddesine göre;

25/02/2011 TARİHİNDEN SONRA GÖREVE BAŞLAYANLAR

1- 6111 sayılı Kanunun yayımından sonra göreve başlayanlar; 8 yıllarını doldurdukları tarihte, ilave ek kademeyi alabileceklerdir.(Disiplin cezası alınmamalı)

25/02/2011 TARİHİ İTİBARİYLE SON 6 YILLIK SİCİL NOTU ORTALAMASI 90 VE ÜZERİ OLANLAR

2- 25/02/2011 tarihi itibariyle, son 6 yıllık sicil notu ortalaması 90 ve üzeri olanlara, maddenin değiştirilmeden önceki hali uygulanacaktır. (Yani bunlar normal kademe terfi tarifleri sırasında 2011 yılında ek kademeyi almıştır.)

25/02/2011 TARİHİ İTİBARİYLE, SON 1 İLA 5 YILLIK SİCİL NOTU ORTALAMASI 90 VE ÜZERİ OLANLAR

3- 25/02/2011 tarihi itibariyle; son 1 ila 5 yıllık sicil not ortalaması 90 ve yukarı olanlar ise geçici madde 36 hükmü uyarınca, 3 ila 7 yıllık bir hizmetten sonra ilave kademe alabileceklerdir. Burada en tartışmalı konu 3 ila 7 yıllık sürelerin tam olarak ne zaman başlayacağıdır?
657'e eklenen hükümler, kanunun yürürlük maddesine göre 25/02/20111 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

a) Son beş yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için üç yıl, 25/02/2014 tarihi itibariyle hesaplanacaktır.
b) Son dört yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için dört yıl, 25/02/2015 tarihi itibariyle hesaplanacaktır.
c) Son üç yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için beş yıl, 25/02/2016 tarihi itibariyle hesaplanacaktır.
d) Son iki yıllık sicil notu ortalaması doksan ve daha yukarı olanlar için altı yıl, 25/02/2017 tarihi itibariyle hesaplanacaktır.
e) Son sicil notu doksan ve daha yukarı olanlar için yedi yıl, 25/02/2018 tarihi itibariyle hesaplanacaktır.

Ancak bu sürele riçinde disiplin cezası alınmamalıdır. Disilin cezası alınırsa, 8 yıllık süre disiplin cezasından sonra yeniden 8 yıl olarak başlayacaktır.

4-Bu sürelerde ilave kademe ilerlemesinden faydalananlar için yeni süre bu tarihten itibaren başlar. Kanunun yayımı tarihinde memur olan ve hiç disiplin cezası almayan memurların, her zaman 25/02/YIL tarihinde ilave kademe almaları gerekmektedir.

5- Bu süre içerisinde her hangi sebeple aylıksız izin kullanan Devlet memurlarının ilave kademe alma tarihleri kullandıkları izin kadar uzayacaktır."

Ben de 8 yıla 1 kademe aldım ilçe mem herhangi bir  başvuru yapmadan yapmış.

necla_guroluk

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 270
  • Teşekkür 508
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 09:15:32
15-20 gün önce ben de aldım, diğer müdür yardımcısı arkadaş da. İlçe Milli Eğitim herhangi bir  başvuru yapmadan yapmış.

veli27

  • Uzman Üye
  • *****
  • 4. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 3.018
  • Teşekkür 7204
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 09:26:37
bana da  geçen ayın ortalarında bir kademe yapmışlar..

arzu28

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • İleti: 170
  • Teşekkür 754
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 09:41:51
ben geçen yıl almıştım

hacile

  • Bilge Meclis Üyesi
  • *****
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 19.199
  • Teşekkür 136092
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 09:52:07
önceden altı yıla bir değil miydi?

serra1

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 365
  • Teşekkür 380
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 10:01:45
geçen yıl ocakta aldım

gazili0606

  • Bilge Üye
  • *****
  • İleti: 4.325
  • Teşekkür 12210
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 10:05:20
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
önceden altı yıla bir değil miydi?

Kademe ve kademe ilerlemesi: (1)

 Madde 64 – (Değişik: 13/2/2011-6111/100 md.)
Kademe; derece içinde, görevin önemi veya sorumluluğu artmadan, memurun aylığındaki ilerlemedir.
Memurun kademe ilerlemesinin yapılabilmesi için bulunduğu kademede en az bir yıl çalışmış olması ve bulunduğu derecede ilerleyebileceği bir kademenin bulunması şartları aranır.
72 nci madde gereğince belirli bir süre görev yapmak üzere, mecburî olarak sürekli görevle atanan memurlardankalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde bulunanlara, bu yörelerde fiilen çalışmak suretiyle geçirilen her iki yıl için bir kademe ilerlemesi daha verilir. Yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. İki yıldan az süreler dikkate alınmaz.

Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır.
Bu maddede belirtilen şartları haiz her sınıf ve derecedeki memurlar, hak kazandıkları tarihten geçerli olmak üzere ve başkaca bir işleme gerek kalmaksızın bir ileri kademeye ilerlemiş sayılırlar.

Kademe ilerlemesi ile ilgili onay mercii atamaya yetkili amirdir. Onay mercileri kademe ilerlemeleri ile ilgili yetkilerini devredebilirler.
Kademe ilerlemesine hak kazanamayan memurlar, kurumlarınca her ay alınacak toplu onaylarla belirlenir. Kademe ilerlemesi yapmış sayılanlardan ilerlemeye müstahak olmadıkları sonradan tespit edilenlerin kademe ilerlemeleri, ilerlemiş sayıldıkları tarihten geçerli olmak üzere iptal edilir.

hazer

  • Bilge Üye
  • *****
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 3.172
  • Teşekkür 9386
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 10:12:44
Ben Aldım
idare İlerleme Formu Doldurdu
yolladı İşlendi

slave6683

  • Çalışkan Üye
  • ***
  • 1. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 43
  • Teşekkür 38
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 13:37:09
Aralık 2007 de sözleşmeli olarak göreve başladım ve 2011 haziranda  kadroya geçtim.Şu an 6/1 'indeyim.Bu geçici maddeye istinaden alabileceğim kademe ilerlemesi söz konusu mu acaba.Bu madde benim içinde geçerli mi.

ecehn

  • Üye
  • *
  • İleti: 12
  • Teşekkür 11
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 16:45:54
2006 Şubat ayında göreve başladım benim bu haktan yararlanmam gerekmez mi? idareye sordum ama bi değişiklik olmadı

göbekligeneral

  • Uzman Üye
  • *****
  • İleti: 2.885
  • Teşekkür 1946
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 17:58:23
bunu nasıl öğreniyoruz mebbis sayfamızda var mı?

ılgın01

  • Uzman Üye
  • *****
  • 2. Sınıf Öğretmeni
  • İleti: 2.056
  • Teşekkür 6256
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 19:46:33
ben iki kere 6 yıldan aldım . 8 yıla mı değişmiş..

ibrahim_gunes44

  • Aktif Üye
  • **
  • İleti: 38
  • Teşekkür 51
    • Çevrimdışı
  • # 24 Mar 2015 19:54:43
geçen ay aldım 8 yıla bir kademe, derecede gelmiş bu yüzden.

balat_45

  • Tecrübeli Üye
  • ****
  • Birleştirilmiş Sınıf
  • İleti: 137
  • Teşekkür 682
    • Çevrimdışı
  • # 27 Mar 2015 11:36:13
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
2006 Şubat ayında göreve başladım benim bu haktan yararlanmam gerekmez mi? idareye sordum ama bi değişiklik olmadı
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
2006 Şubat ayında göreve başladım benim bu haktan yararlanmam gerekmez mi? idareye sordum ama bi değişiklik olmadı
Siz bir bayan öğretmen olarak  4 yıl sicil notu ortalaması 90 ve üzeri (2006-2010 arası) ve  4 yıl disiplin cezası almamış olmak (2010-2014 arası)  kaydı ile 2014 şubat ayında almanız gerekirdi... siz bir sorun bence...

 

Egitimhane.Com ©2006-2023