Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20
1
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: Rotasyon Tekrar Gündemde
« Son İleti Gönderen: ksergen00 Bugün, 17:48:42 »
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Taşlar yerinden oynasin ....iyi öğretmensen heryerde iyi olursun...ev uzak..kurulu düzen...yok kurbağa...yok yengeç anlamam....12 sene bile çok....
adamimsin...
2
Eğitim-Öğretim / Ynt: Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu
« Son İleti Gönderen: filiz_07 Bugün, 17:46:16 »
aynı tas aynı hamam
3
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: basogretmen16 Bugün, 17:36:46 »
İyep yıl sonu raporu hazırlayan var mı arkadaşlar
4
Genel Konular / Ynt: Genel Sohbet Günlüğü
« Son İleti Gönderen: defineadası Bugün, 17:32:14 »
İyi akşamlar...
Emekçiler..
5
« Son İleti Gönderen: eraegtm Bugün, 17:29:45 »
Edebiyat güzel....biz demiyozki iyi koşulda herkes çalışmasın....mevcut durumu revize ediyoruz ve yer değişikliği....birazda onlar varoslara geçsin....bu düzen yıkıldı cirpinmalariniz boşuna😁😁
Ayrıca yukarda bakın biranket var çoğunluk istiyor...bir kaç zengin,ve ust takımın eşleri yerinden oynayacak diye beyhude çaba içerisine girmeyin...bir kaç kişide beğenecek diye süslü kelimeler kurup alkış alınca vatanida kurtarmiyorsunuz
Tabii ki siz de herkes iyi okulda çalışsın istersiniz. Yanlış anlamışsınız ben eski-yeni ayrımı olmasın dedim sadece :)
Yazdıklarım daha iyi anlaşılsın. 22 yıllık mesleki yaşantımın 12 yılı köy okullarında 10 yılı zorunlu hizmet bölgelerinde geçti.Bu süreçte 5 yılı idareci olmak üzere 13 farklı okulda çalıştım. 9 yıldır merkez ilçede bir kenar mahallede aynı okulda öğretmen olarak çalışıyorum. Çalıştığım okuldan memnunum ama 5 yıldır bende daha iyi koşullarda çalışmayı hak ediyorum diyerekten ''gözümü belerttiğim'' :) birkaç okula tayin istiyorum 300+ puanım olmasına rağmen yanına yaklaşamıyorum. Bu yıl 4 açık vardı yine tayin istedim ve çıkmadı  tayini çıkanlar 460+ puan üzeri öğretmenler imiş.
Ben diyorum ki 300+ puan fena puan değil ama o  hedeflediğim okullardaki öğretmenlerin çoğunluğunun hizmet puanı yüksek ve puanı benden yüksek olupta tayin isteyen de çok öğretmen var. İşte bu nedenle rotasyon sadece yüksek puanlı öğretmenler arasında hareketliliği sağlayabilir o kadar. Benim rotasyondan beklentim yok. Amacın düşük puanlı ve köylerde çalışan öğretmenlere hareketlilik sağlamak olduğunu düşünmüyorum.
Herkesin gönlüne göre olsun der bu mevzuyu kendi adıma kapatırım :)
6
« Son İleti Gönderen: hakanline51 Bugün, 17:27:47 »
Lütfen yazdıklarımız dikkat edelim!
Uygunsuz yazılan ve onları alıntı yapan mesajlar silindi.
Teşekkür ederim hocam
7
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 17:24:03 »
Lütfen yazdıklarımız dikkat edelim!
Uygunsuz yazılan ve onları alıntı yapan mesajlar silindi.
8
« Son İleti Gönderen: ebrugs55 Bugün, 17:20:43 »
Ee, ne zaman iş bırakma eylemi yapıyoruz?
Onaylanmadan hemen yapılmalı
9
« Son İleti Gönderen: Leo41 Bugün, 17:20:06 »
Anlaşılan o ki dag yine fare doğurdu. Tüm camiayı rotasyonla uğraştırıp asıl önemli olan özlük haklarını tartışmadan uzak tuttular. Tüm emekçi öğretmen arkadaşlarımız yetkili ama yetkisiz sendikadan istifa etmeden hak arayışı olamaz. Hak mücadele ederek alınır. Ama biz insan oğlu kendi çıkarımız olacak diye(yönetici atamaları ,nöbet ,ders dağıtımı vb. ) geleceğimiz olan öğretmenlik meslek kanununa tepki vermiyoruz. Lütfen artık gerçek gündemimize dönelim. Eğitimde şiddet, özlük hakları vb konularında içinde yer alan gerçek ÖMK çıkması için gereken yerlere msj iletelim. Tepkimizi gösterelim.
10
« Son İleti Gönderen: caglayantilsim Bugün, 17:14:11 »
Ee, ne zaman iş bırakma eylemi yapıyoruz?
11
« Son İleti Gönderen: kazanova38 Bugün, 17:12:56 »

Ek ders artışı iptal
Uzman öğretmenlik, başöğretmenlk başvuru süresi iptal
2 sayfalık kanun
12
« Son İleti Gönderen: Ceyhunmirza1 Bugün, 17:07:36 »
Omk içinde tek kâr rotasyon oldu ....tşkler bakamayanim
13
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 17:07:19 »
Sınav da kalkmadıysa seyreyle cümbüşü
14
« Son İleti Gönderen: Ceyhunmirza1 Bugün, 17:06:15 »
Rotasyon geldi hosgeldi...
15
Öğretmenliğe Dair / Ynt: Uzman Ve Başögretmenlik Süreci
« Son İleti Gönderen: kazanova38 Bugün, 17:02:10 »
Yine 10 yıl olacak uzman öğretmenliğe basvuru şartı diye haber yapılmış
16
« Son İleti Gönderen: Ceyhunmirza1 Bugün, 16:41:40 »
Kaleminize sağlık [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] öğretmenim

Edebiyat güzel....biz demiyozki iyi koşulda herkes çalışmasın....mevcut durumu revize ediyoruz ve yer değişikliği....birazda onlar varoslara geçsin....bu düzen yıkıldı cirpinmalariniz boşuna😁😁
Ayrıca yukarda bakın biranket var çoğunluk istiyor...bir kaç zengin,ve ust takımın eşleri yerinden oynayacak diye beyhude çaba içerisine girmeyin...bir kaç kişide beğenecek diye süslü kelimeler kurup alkış alınca vatanida kurtarmiyorsunuz
Yanlış alıntı olmuş bu Eray hocamın alintisinaydi...gerçi sende burdan nasibini al
17
« Son İleti Gönderen: MuratKarabas Bugün, 16:41:32 »
Hayırlı günler
18
« Son İleti Gönderen: eraegtm Bugün, 16:40:22 »
Rotasyon olsun her yıl emekli olucam diyip geri emekliliği çeken 25 yıldan fazla bu okulda çalışan öğretmen kadrosuyla idareci olarak ağzımla kuş tutsam bir işe yaramıyor. Üstüne üslük işlerine gelince bu okuldan kimler geldi kimler geçti sende geçeceksin belkide kısa zamanda diye tehdit ediyorlar. 😂 çete kurmuşlar resmen kendilerine de …çetesi diyorlar şimdi yazmayayım kendilerini bilmesinler. Azıcık komşu okullara dağılsınlar hem emekli de olur çoğu zaten hem de başka okulda çalışmayı görsünler çok okul çok deneyimdir. 27 yılın 25 yılı aynı okulda olmak benim gözümde 10 yıllık 4-5 okul görmüş  öğretmenden daha az deneyim demek.
Kıymetli idarecim maksadım kesinlikle siz değilsiniz benzer yazılar olduğu için garibime gitti.
Bazı idarecilerimizin uzun yıllar aynı okulda çalışan öğretmenlerin çeteleştiği ,tehdit ettiği, başına buyruk davrandığı yönünde ifadeleri oluyor. Ben bunun sendikal olanına da memleketçi olanına da şahit oldum hoş olmuyor doğrusu.
Evet bahsetttiğiniz duruma neden olan öğretmenler var. Onlar var da onların idarecileri de var.
Sorun çıkaran bütün öğretmenleri idarecilerimiz rahat etsin diye başka okula mı gönderelim:)
Kaç yıllık öğretmen olursa olsun görevini yapmıyorsa, söz dinlemiyorsa, haddini aşıyorsa yaptırmak, dinletmek, had bildirmek idarecilerin görevi değil mi ? Bunlar yapılamıyorsa bu öğretmen davranışları kadar yöneticilik becerileri de sorgulanmalıdır.
19
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 16:38:22 »
Vay be bunca tantanadan sonra aynı tas aynı hamam
20
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 16:36:37 »
Müfredat değişti. Şimdi rotasyon ile birlikte mekan değişikliği. Hayırlı olsun...
21
« Son İleti Gönderen: nilüfer10 Bugün, 16:30:05 »
Üçe beşe bakmaksızın benim nezdimde her öğretmen en iyi koşullarda çalışmayı hak eder net.... Rotasyon herkesi olmasa da çoğunluğu mutlu edecekse desteklerim bu da net...
Benim destekliyor olmam/olmamam birşey ifade etmediği gibi değiştirmeyeceği de çok çok net :)
Benim öngörülerim öyle olmayacağı maksadın ücra köşelerdeki öğretmenlerle daha merkezi yerdeki öğretmenlerin yer değiştirmesi olmadığı yönünde.
Tebdil-i mekanda ferahlık elbet vardır ama sadece ''mekan değişikliği'' özelinden çıkarıp biraz genişletirsek değişim ve ferahlığın her zaman, her durum ve her kurum için geçerli olmadığını görürsünüz. En azından bizim ülkemizde geçerli değil gibi.
Eğer gerçekten öyle olsaydı en fazla 5 yılda bir seçim olmasına rağmen 22 yıl boyunca ülkemizi aynı siyasetçiler yönetmezdi. Demek ki yönetenler de yönetilenler halinden memnun ki değişime ihtiyaç duyulmamış :)
Kaleminize sağlık [linkler sadece üyelerimize görünmektedir.] öğretmenim
22
Seminer Çalışmaları / Ynt: Hizmetiçi Eğitim Faaliyetleri
« Son İleti Gönderen: muratceltik Bugün, 16:05:47 »
Bilet ibraz etmemize gerek yok sanırım
23
« Son İleti Gönderen: zgryks Bugün, 16:05:30 »
mevcut bakanımız sürekli yenilikler peşinde gibi görünsede hep öğretmen aleyhine kararlara imza atmıştır mesela artırımlı hizmet puanı yüzünden aynı yerde farklı zaman dilimlerinde görev yapan kişiler farklı puanlar almaktadır dolayısıyla lehimize bişey beklemiyorum.
24
« Son İleti Gönderen: eraegtm Bugün, 15:59:41 »
Bir kurbağa sever olarak diyorum ki bir kaç lokal olay değil...zengin muhitler,güzel okullar zaptedilmiş,ülkenin bütün kalaleri fethedilmis ve bütün tersanelerine girilmiş....varoşlarda birazda bu iyi yerlerdeki öğretmenlerin görev yapmasının neresi kötü...tedbili mekanda ferahlık vardır...iyidir iyi
Üçe beşe bakmaksızın benim nezdimde her öğretmen en iyi koşullarda çalışmayı hak eder net.... Rotasyon herkesi olmasa da çoğunluğu mutlu edecekse desteklerim bu da net...
Benim destekliyor olmam/olmamam birşey ifade etmediği gibi değiştirmeyeceği de çok çok net :)
Benim öngörülerim öyle olmayacağı maksadın ücra köşelerdeki öğretmenlerle daha merkezi yerdeki öğretmenlerin yer değiştirmesi olmadığı yönünde.
Tebdil-i mekanda ferahlık elbet vardır ama sadece ''mekan değişikliği'' özelinden çıkarıp biraz genişletirsek değişim ve ferahlığın her zaman, her durum ve her kurum için geçerli olmadığını görürsünüz. En azından bizim ülkemizde geçerli değil gibi.
Eğer gerçekten öyle olsaydı en fazla 5 yılda bir seçim olmasına rağmen 22 yıl boyunca ülkemizi aynı siyasetçiler yönetmezdi. Demek ki yönetenler de yönetilenler halinden memnun ki değişime ihtiyaç duyulmamış :)
25
İdari İşler / Ynt: Ek Ders Ücretleri Hakkında Soru Cevap
« Son İleti Gönderen: emrah27 Bugün, 15:58:04 »
Bu ay sınıf öğretmeni kaç saat ek ders alacak arkadaşlar?
Bizde 85 saat + 15 saat de nöbet yazıldı. Toplam = 9.914₺ yazıldı.
26
« Son İleti Gönderen: Antimat Bugün, 15:57:22 »
Nabi avcı zamanında yapmadılar ama şimdi yapmalarının amacı emekli sayısını artırmak. O zaman yeni göreve başlayan öğretmen ile emekli öğretmen maaşı hemen hemen aynıydı işlerine gelmedi çift maaştan dolayı. Şu an ise emekli maaşı+ yeni atama maaşı ( akademide 23 bin olacak deniyor ) şu an görevde olan emekliliği gelmiş öğretmenin maaşı kadar 1 taşla iki kuş anlayacağınız. 1 çalışan yerine 1 çalışan 1 emekli iki kişiye maaş. Uzman öğretmenlik,başöğretmenlik  , seyyanen zam gibi durumlardan dolayı maaş yarıya düştüğü için çoğu öğretmen ya da idareci haklı olarak emekli olmuyor ciddi farklar var çünkü maaşlar arasında ek dersi saymıyorum bile. 61 doğumlu öğretmenimiz emekli olmucam dedi yaş haddinden emekliliği bekleyeceğim dedi çoğunluğu da öyle 65 yaşı bekliyor ve 60 yaş üstü öğretmenlerimiz ne kadar deneyimli olsalar da enerji ve sabırları yaşları gereği düşük kalıyor. İstisnalar vardır ama bu biyolojik bir şey sonuçta. Öğretmenlik için 65 değil 60 yaş sınır olmalı.
27
« Son İleti Gönderen: hakanline51 Bugün, 15:54:30 »
bu eş durumunu avantaja çevirenler var... istedigi gibi en iyi okula bi bakıyosun cuuk gitmiş....yok yok rotasyon gelsin...çogunun tahtı sallanacak... sallansın bre:)
Ne kadar kin biriktirmişşiniz pes yani!!
28
« Son İleti Gönderen: ismaildisli3500 Bugün, 15:54:15 »
Taslak komisyona gelene kadar lehimize hiç bir madde kalmayacak gibi görünüyor.
29
« Son İleti Gönderen: kralls Bugün, 15:53:03 »
Ogretmen yararina hicbir sey yok anca goz korkutma tehdit var sen yoksan alternatifin cok diyorlar yani hepimize begenirsen boyle begenmezsen baska is bak diyorlar. Allaha havale ediyorum ne diyelim.
30
« Son İleti Gönderen: ismaildisli3500 Bugün, 15:52:33 »

Edip Üzen

@edipuzen

Nihai kanun taslağına göre öğretmenler için iki yeni disiplin cezası getirilmektedir. 1- Öğrencilere menfaat karşılığında özel ders veren veya özel ders için yönlendirme yapan öğretmenlere ayıktan kesme cezası verilecek. 2- Eğitim süreçlerine ilişkin görüntüleri sosyal medya hesaplarında paylaşanlara Kınama cezası verilecektir. Böylece fenomen öğretmenliğin önüne geçilmeye çalışılmakta.

31
« Son İleti Gönderen: ismaildisli3500 Bugün, 15:51:17 »

Edip Üzen

@edipuzen

·

2s

İlk kanun taslağında, uzman öğretmenliğe başvurabilmek için 8 yıl hizmet şartı aranmıştı. *Nihai kanun taslağına göre bu süre yeniden 10 yıla çıkarıldı. Yine başöğretmenlik için uzman öğretmenlikte çalışma süresi ilk taslakta 8 yıldı. Yeniden 10 yıla çıkarıldı.

32
« Son İleti Gönderen: soundtrack Bugün, 15:50:49 »
Uhdenizde olan bir görevle ilgili ise yazabilirsiniz.
Hocam konu beni bağlıyor,uhdemde tam anlamıyla olması gerekir mi? Benim işimi güçlendiren diğerinin yaptığı işkle alakalı. Beni etkiliyor. Dilekçemi kaydettim bana geri kayda yollamadı. Talebime cevap vermiyor.
33
« Son İleti Gönderen: nuryyy Bugün, 15:46:28 »
Var mı arkadaşlar yeni bir gelişme? Müfredat onaylandı falan deniyor da haber yok. Ülkede müfredat değişiyor kimse umursamıyor sanki. Onaylandı derken talim terbiyeyi mi diyorsunuz? ömk sunuldu mu? Ne oldu yahu benim okulda internet de düzgün çekmiyor.
34
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 15:39:19 »
Ömk açıklansın artık.
35
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 15:38:49 »
Rotasyon şart şapşart hem de...
36
« Son İleti Gönderen: coAch Bugün, 15:37:36 »
Kendi aracımızla gitsek nasıl bir ödeme yapılır acaba Ankara Kızılcahamam a Bir de eğitim de olduğumuz hafta boyunca ek ders ödemesi yapılıyor mu

Nöbet-egzersiz hariç ek ders ödemesi yapılır.

Otobüs bileti üzerinden ödeme yapılır.
37
« Son İleti Gönderen: muratceltik Bugün, 15:34:20 »
Kendi aracımızla gitsek nasıl bir ödeme yapılır acaba Ankara Kızılcahamam a Bir de eğitim de olduğumuz hafta boyunca ek ders ödemesi yapılıyor mu
38
« Son İleti Gönderen: Ceyhunmirza1 Bugün, 15:34:03 »
Bir kurbağa sever olarak diyorum ki bir kaç lokal olay değil...zengin muhitler,güzel okullar zaptedilmiş,ülkenin bütün kaleleri fethedilmis ve bütün tersanelerine girilmiş....varoşlarda birazda bu iyi yerlerdeki öğretmenlerin görev yapmasının neresi kötü...tedbili mekanda ferahlık vardır...iyidir iyi
39
« Son İleti Gönderen: aliş70 Bugün, 15:30:46 »
Hayırlı günler arkadaşlar
40
« Son İleti Gönderen: eraegtm Bugün, 15:30:41 »
Kurbağalara taş atmayalım....degmemesi tabikide daha iyi...😁 Lakin sen hangi araştırmayı yaptında öyle olmadığını biliyon derler....ben demem derlerrr😁

Benim araştırmam mümkün değil tabi ama Eski bakanımızın sayısal verilerle yaptığı bir açıklama var idi belki sizin için bir kaynak teşkil eder :)
''Müddei iddiasını ispat ile yükümlüdür''. Benim aksini iddia ettiğim yok ama iddia edenler neye dayanarak böyle bir iddiada bulunuyorlar anlamaya çalışıyorum. Siz demezsiniz bilirim de olur da derler ise böyle söylersiniz :)
Unutmadan konuyla ilgili Bir de eski bakanımızın konuyla ilgili bir açıklaması var idi sayısal verilerle :)
41
« Son İleti Gönderen: ZümZüm Bugün, 15:20:04 »
Aynı il içinde farklı ilçe de ya da ilçe merkezinde seminer dönemi çalışmaları yapılabilecek mi? Sistemden izin yapmış öğretmenimiz ve onaylanmış. Ama ilçe MEM bugün attığı bilgi yazısında sadece il dışı diyor.
42
« Son İleti Gönderen: Ceyhunmirza1 Bugün, 15:17:44 »
Taşlar yerinden oynasin ....iyi öğretmensen heryerde iyi olursun...ev uzak..kurulu düzen...yok kurbağa...yok yengeç anlamam....12 sene bile çok....
43
« Son İleti Gönderen: Ceyhunmirza1 Bugün, 15:16:18 »
Kurbağalara taş atmayalım....degmemesi tabikide daha iyi...😁 Lakin sen hangi araştırmayı yaptında öyle olmadığını biliyon derler....ben demem derlerrr😁
44
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 15:06:31 »
hocam bu taslağın tamamını nasıl görebiliriz?

Meclise sunulunca görebileceğiz muhtemelen…
45
« Son İleti Gönderen: eraegtm Bugün, 15:06:01 »
Yapılan yeni bir uygulamada öncelikle öğrencinin üstün yararı, sonra öğretmenin yararı sonra...diye gider. Bu uygulamada hangi açıdan ''yarar'' gözetilecektir.
Aynı okulda uzun süre çalışan öğretmenlerin kendini yenilemediği, gelişime açık olmadığı, gettolaşmaya neden olduğu konusunda kendi okulunuz ve birkaç okul dışında ne kadar sahaya hakimsiniz ?
Bu konuda yapılmış kaç tane bilimsel araştırma var ve siz ne kadarını incelediniz ?
Lokal örnekler üzerinden genelleme yapmak ne kadar bilimsel ve gerçekçidir.
Rotasyon olup olmaması benim açımdan önemli değil ama gerçekten eski bakan Nabi Avcı'nın dediği gibi kurbağayı ürküttüğüne değecek mi anlamaya çalışıyorum.
46
« Son İleti Gönderen: selcuk Bugün, 15:05:45 »
Yönetici arkadaşlar e posta (outlook değil)hata veriyor. Sizlerde de öyle mi? Teşekkürler
bizim giriyor hocam
47
« Son İleti Gönderen: hsyn0671 Bugün, 14:56:09 »
Edip üzen kim ki acaba doğru mu biliyor ki 8 yıl bari olsaydı sınavı da kaldırsalardı söylenenler hiç hoş değil
Memurlar net genel yayın yönetmeni
48
« Son İleti Gönderen: emntstn Bugün, 14:54:42 »
henüz netleşen hiçbirşey yok arkadaşlar sabredin bekleyin öğretmenleri bu kadar ezecek karar çıkmaz 30 yıllık yeni uzman öğretmen daha kaç yıl çalışıpta başöğretmen olacak,hepsinin düşünülmesi gerekiyor münkün değil bu kararlar gerçekçi değil 
bu söylediklerine inanmak isterdim ama imkansız.
49
« Son İleti Gönderen: emntstn Bugün, 14:54:03 »
düzenleme yapılacak kanunda lehimize bi şey olsaydı şimdiye kadar basın yoluyla yaygara yapılırdı. ben çok iyimser değilim şahsen
Geçenlerde yazmıştım. Lehimize bi sey çıkmadı.
50
« Son İleti Gönderen: HelinBilgen Bugün, 14:51:09 »
Yönetici arkadaşlar e posta (outlook değil)hata veriyor. Sizlerde de öyle mi? Teşekkürler
aynı bizde de
Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK