Son İletiler

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20
1
Eğitim-Öğretim / Ynt: Yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 18:29:39 »
[linkler sadece üyelerimize görünmektedir.]
Görev başındaki ogretmenler icin 5'er senelik donemi kapsayan egitimler oluşturulacak. Ara, kendini yenileme eğitimleri mi?O zaman 25 senedir neden hizmetici egitimler aldim.
acaba bu kanunun 5 sene ömrü olacak mı? Ne eğitimi bu ya..
2
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: Rotasyon Tekrar Gündemde
« Son İleti Gönderen: hsynmmrt Bugün, 18:29:38 »
Tamam işte sadece şehir merkezi için değil rotasyon. Merkeze bağlı köyde çalışan ve oraları da sahiplenen öğretmenler var onlar için de gelecek. Benim çalıştığım okulda 19. senesini çalışan var. Kadın gitmeyi düşünmüyorum diyor. Rahat çünkü. Rahatı bozulsun istemiyor. Gidin yani başka bı okulda çalışın. Yahu adam babasını okutmuş oğlunu okutmuş üstüne. Yeter yani.
Şimdi mesele birilerinin rahat olması, birilerine neden ters geliyor.
Adam, kadın, dinozor, yeni yetme..... değil bahsettiklerimiz yıllarını vermiş öğretmenlerimiz. Bir çoğu zamanında daha ağır şartlarda çalışmış.( Ne sebeple olursa olsun calismamissa gitsin çalışsın) Babasını da okutsun, oğlunu da okutsun, torununu da... Olduğu yere hakkıyla gelmişse mesele yoktur.
200 km yol giden arkadaşlar, şehir merkezine gidis- geliş yapıyor. Biz köyden ilçeye ayda- haftada gitmekte zorlanıyorduk.
Öğretmen rahatlığı hak etmiyor mu? Evi, okula yakınmış. Bilmem ne, bilmem ne. Sabret vakti-zamanin gelince sen de rahat edersin. Dün başladım, bu gün ek puan alayım, yarın zorunlu hizmet affı, öbür gün rotasyonla sehirdekileri kovayim ben gideyim.....
Kimse bana isteğim dışında 18-20-25 yıldır koydeyim demesin. 3 yıl önce Ankara'ya geldim 350-360 puanla
3
« Son İleti Gönderen: ölecek adam Bugün, 18:28:47 »
bazıları kavga etmez, idareciye söyler ve 1. sınıf alır.
(halbuki bu tarz kişiler 1. sınıf almazlardı.)
bu şekilde yıllarca okullarında kalabilirler.

Köyde 4 sınıfı tek başına okutanlar da rotasyondan etkilenmezler o zaman. Sonuıçta onlar da her yıl 1.sınıf okutuyorlar. İnşallah dediğiniz gibidir.

Bu arada bu ilk defa bu başlıkta görüş belirttim. İnşallah biriletini kızdırmam. :)
4
2. Sınıf Konuları / Ynt: 2. Sınıf Dokümanlar Günlüğü
« Son İleti Gönderen: allenise Bugün, 18:27:50 »
Karne notu için çok zor olmayan değerlendirmem -Türkçe .( Bazı hocalarımın dosyasından alıp düzenledim. Sağolsunlar)
5
Genel Konular / Ynt: Gözümüze Takılan İndirimler
« Son İleti Gönderen: baştürk Bugün, 18:23:32 »
Ütü ve masa sı öneriniz var mı arkadaşlar
6
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 18:23:28 »
bakanlık buna tedbir almalı
7
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 18:21:57 »
yeni  başlayana 3 yıl 23 bin verecekmiş ne zammı ıyıce dalga geçiyor bu
maalesef haklısınız hocam ..
8
Eğitim Haberleri / Ynt: Yeni Bakanımızdan İsteklerimiz
« Son İleti Gönderen: filiz_07 Bugün, 18:21:26 »
boş laf hep
9
« Son İleti Gönderen: smyi Bugün, 18:21:14 »
Okulda 12.yılını çalışırken 1. Sınıfı almak için kavga ederler,4 yıl daha kalmak için
10
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 18:21:14 »
Bu hafta herşey bitsin.
Kanun çıksın.
Önümüzü görelim..
11
« Son İleti Gönderen: filiz_07 Bugün, 18:21:01 »
Ekonomik açıdan bizi rahatlatacak maddeler de olmalı kanunda. Ancak esamesi okunmuyor. Gerçi ek derse yüzde 15 zammı çok görenler 20 yıllık öğretmenlerin başöğretmen olmasını elbette istemeyecektir. Zira ek derse yüzde 15 zam demek 1200 TL vermek demek. 1200 TL artış vermeyen 5000 TL'lik başöğretmen tazminatını elbette vermeyecekler. Çok üzücü bir durum. Bu haliyle ömk büyük fiyasko
yeni  başlayana 3 yıl 23 bin verecekmiş ne zammı ıyıce dalga geçiyor bu
12
« Son İleti Gönderen: smyi Bugün, 18:19:07 »
gölge etmesin...
13
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 18:18:40 »
Okulda 12.yılını çalışırken 1. Sınıfı almak için kavga ederler,4 yıl daha kalmak için
aynen:)
14
« Son İleti Gönderen: agresiwes Bugün, 18:17:38 »
Ara sınıfı okutan sinif öğretmenlerinin durumu ne olur?
15
« Son İleti Gönderen: agresiwes Bugün, 18:16:23 »
İlçe içinde yap kimseyi mağdur etme işte. İlla evimin yanında çalışıcam ,ilçem büyük vs diyen ısrar eden olursa doğuya gönder gitsin.
Kimseyi memnun edemezsin rotasyon yapsan da yapmasan da...
16
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 18:14:37 »
Yaparlar
17
« Son İleti Gönderen: hisar44 Bugün, 18:13:50 »
Yapamazlar.
18
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 18:13:28 »
Rotasyon iyidir
19
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 18:12:55 »
onlar 4. Sınıfa kadar sınıflarını okutmaya devam edecek...
20
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 18:11:47 »
Ekonomik açıdan bizi rahatlatacak maddeler de olmalı kanunda. Ancak esamesi okunmuyor. Gerçi ek derse yüzde 15 zammı çok görenler 20 yıllık öğretmenlerin başöğretmen olmasını elbette istemeyecektir. Zira ek derse yüzde 15 zam demek 1200 TL vermek demek. 1200 TL artış vermeyen 5000 TL'lik başöğretmen tazminatını elbette vermeyecekler. Çok üzücü bir durum. Bu haliyle ömk büyük fiyasko
21
« Son İleti Gönderen: gpekguzel Bugün, 18:10:18 »
22
« Son İleti Gönderen: ölecek adam Bugün, 18:03:46 »
Herkes kendi penceresinden kendine göre haklı. Görüş ayrılığı gayet normal. Normal olmayan bir şey var o da gereksiz yere birbirimizi kırmamız.

İsteğen istediği gibi düşünüp kendi fikrini ifade etsin. Biz de kendi görüşümüzü yazabiliriz ama karşılıklı atışmak bana çok gereksiz geliyor. Kaldı ki bakanlık burayı okuyup da karar verecek de değil.
23
« Son İleti Gönderen: niluferr Bugün, 18:01:22 »
Değişiklik iyidir. Her gün aynı kıyafeti giymiyoruz, yemeği yemiyoruz, yeri geliyor odamızdaki koltukların yerini  değiştirdikten sonra bile mutlu oluyoruz. Heyecan geliyor. Yaşam alanındaki bu değişiklikler gibi düşünün. Mutsuzluğa değil olumlu şeylere odaklanın.
Bazi kisiler asla koltuklarinin yerini degistirmez. Herkes degisiklik sevmez. Ben severim. Bana kalsa her yil tayin hakki verilmeli. 3 yil bence cok. Ama istemeyen birini zorla baska okula gondermek, mutsuz etmek ve sonra da verimli olmasini beklemek bana mantikli gelmiyor.
24
« Son İleti Gönderen: niluferr Bugün, 17:58:38 »
Siz de israrla aynı şeyleri söyleme devam ediyorsunuz. Kaç okul değiştirdiğiniz umrumda bile değil. Bir öğretmen 30 sene 25 sene 15 sene aynı okulda çalışmaz. Çalışmamali. 38 senedir aynı okulda çalışan öğretmen biliyorum. Keşke herkes rahat ettiği yerde çalışsa ama öyle bir dünya yok. Sadece bu arkadaşlar mi öğretmen. Günlük toplamda  200 km gidip gelen öğretmenler var. Bunların hakkı değil mi daha iyi yerlerde çalışmak. Rahat etmek. Rahatlıkta anladiginiz mevcut düzen bozulmasın.
Neden calismasin? Neden? O zaman sizin de bu fikriniz benim umrumda degil. Kime gore, neye gore daha iyi yer? Adam diyor ki ben koydeyim, kimsenin istemedigi yerdeyim. Onu da gozu goturmuyor bazi meslektaslarimizin. Kimse iyi yer derdinde degil. Herkes mutsuz olsun, herkes yollarda olsun istiyorsunuz. Adam rotasyonla gittigi okulun yanina tasinsa korkarim o zaman da yine bir bahane bulacaksiniz rahat olmasin diye.
25
« Son İleti Gönderen: bir adam Bugün, 17:56:44 »
Değişiklik iyidir. Her gün aynı kıyafeti giymiyoruz, yemeği yemiyoruz, yeri geliyor odamızdaki koltukların yerini  değiştirdikten sonra bile mutlu oluyoruz. Heyecan geliyor. Yaşam alanındaki bu değişiklikler gibi düşünün. Mutsuzluğa değil olumlu şeylere odaklanın.
26
« Son İleti Gönderen: boran. Bugün, 17:54:59 »
Bakin yine ayni cumle. "Rahatlari bozulsun istemiyor" Neden birilerinin rahatligi sizi rahatsiz ediyor? Bencillik ne alaka? Yer degistirme konusunda bencil olabilecek son kisi bile olabilirim. Ben 10dan fazla okulda calistim. Yeri geldi 1 yilda 4 okul degistirdim. Ama bunlari ben kendim istedim. Yer degistirmeyi severim. Dogu, bati, koy, sehir, ilkokul, ortaokul, lise, imam hatip, yakin, uzak bircok okulda calistim. Ama istemeyen kisiyi zorlamak, mutsuz etmek, yollarda perisan olmasiyla mutlu olmak, rahatinin bozulmasiyla mutlu olmak...Bunlari anlayamiyorum.

Siz de israrla aynı şeyleri söyleme devam ediyorsunuz. Kaç okul değiştirdiğiniz umrumda bile değil. Bir öğretmen 30 sene 25 sene 15 sene aynı okulda çalışmaz. Çalışmamali. 38 senedir aynı okulda çalışan öğretmen biliyorum. Keşke herkes rahat ettiği yerde çalışsa ama öyle bir dünya yok. Sadece bu arkadaşlar mi öğretmen. Günlük toplamda  200 km gidip gelen öğretmenler var. Bunların hakkı değil mi daha iyi yerlerde çalışmak. Rahat etmek. Rahatlıkta anladiginiz mevcut düzen bozulmasın.
27
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: airtor Bugün, 17:54:00 »
Iyep

Yıl sonu raporunu nereden bulabiliriz
Hazırlayan arkadaş var mı
28
« Son İleti Gönderen: niluferr Bugün, 17:53:45 »
Teneffüsler 10 dakika olsun, öğle arası kaldırılsın. İlkokullarda günlük 5 saat ders olsun...
Gercekten ogle arasi olmasin.
29
« Son İleti Gönderen: gazete1 Bugün, 17:52:29 »
 Yap boz eğitim sisteminden ne istenir ki?
30
« Son İleti Gönderen: niluferr Bugün, 17:51:06 »
Meslektaşım rahat olacak diye diğer öğretmenlerin rahatsızlığı sizi rahatsız etmiyor mu ? Bu kadar bencil olmayın. Öğretmen içinde burjuva bir kesim var. Rahatlari bozulsun istemiyor.
Bakin yine ayni cumle. "Rahatlari bozulsun istemiyor" Neden birilerinin rahatligi sizi rahatsiz ediyor? Bencillik ne alaka? Yer degistirme konusunda bencil olabilecek son kisi bile olabilirim. Ben 10dan fazla okulda calistim. Yeri geldi 1 yilda 4 okul degistirdim. Ama bunlari ben kendim istedim. Yer degistirmeyi severim. Dogu, bati, koy, sehir, ilkokul, ortaokul, lise, imam hatip, yakin, uzak bircok okulda calistim. Ama istemeyen kisiyi zorlamak, mutsuz etmek, yollarda perisan olmasiyla mutlu olmak, rahatinin bozulmasiyla mutlu olmak...Bunlari anlayamiyorum.
31
« Son İleti Gönderen: Baydur Bugün, 17:50:28 »
Görev başındaki ogretmenler icin 5'er senelik donemi kapsayan egitimler oluşturulacak. Ara, kendini yenileme eğitimleri mi?O zaman 25 senedir neden hizmetici egitimler aldim.
32
« Son İleti Gönderen: boran. Bugün, 17:46:44 »
Meslektasinizin rahat ve mutlu olmasi sizi neden rahatsiz ediyor? Babasini ve cocugunu okutunca ne oluyor?

Meslektaşım rahat olacak diye diğer öğretmenlerin rahatsızlığı sizi rahatsız etmiyor mu ? Bu kadar bencil olmayın. Öğretmen içinde burjuva bir kesim var. Rahatlari bozulsun istemiyor.
33
« Son İleti Gönderen: niluferr Bugün, 17:45:36 »
Tamam işte sadece şehir merkezi için değil rotasyon. Merkeze bağlı köyde çalışan ve oraları da sahiplenen öğretmenler var onlar için de gelecek. Benim çalıştığım okulda 19. senesini çalışan var. Kadın gitmeyi düşünmüyorum diyor. Rahat çünkü. Rahatı bozulsun istemiyor. Gidin yani başka bı okulda çalışın. Yahu adam babasını okutmuş oğlunu okutmuş üstüne. Yeter yani.
Meslektasinizin rahat ve mutlu olmasi sizi neden rahatsiz ediyor? Babasini ve cocugunu okutunca ne oluyor?
34
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 17:38:26 »
Sızan bilgilerde enteresan bir şekilde sınavın kalkıp kalkmadığı ile  20 yıllık öğretmenlerin durumu hakkında bilgi yok.
35
« Son İleti Gönderen: boran. Bugün, 17:31:26 »
inşaallah yakında hepsi gidecek...

Herkes gitsin hocam. Herkes farklı okulda çalışsın. Yeni yüzler yeni heyecanlar olsun.

Tv'de gösteriyor ilkokul öğretmeniyle aynı okulda çalışmaya başlayan öğretmen diye. Bunun neyini gösteriyorsunuz rezillikten başka bir şey değil. Adam 30 sene aynı okulda çalışmış. Marifet gibi paylaşıyorlar.
36
« Son İleti Gönderen: Serkan34 Bugün, 17:28:58 »
İl dışı atamada süre şartı 2 yıl olsun inşallah
37
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 17:27:53 »
inşaallah yakında hepsi gidecek...
38
« Son İleti Gönderen: boran. Bugün, 17:27:08 »
Ben 29 yıldır evime uzak yerlerde çalıştım hep.Hiçbir zaman evimin yanında çalışayım demedim.Köy. kasaba çocuklarına faydalı olmaya çalıştım.Yoldan da hiç gocunmadım.Şehir merkezleri sizin olsun!!Köy de çalışmama rağmen rotasyona uğruyorum!!

39
« Son İleti Gönderen: efoo Bugün, 17:25:39 »
Benim köyde 18 yıl oldu.
7 senedir tayin istiyorum. Çıkmıyor.
Buyur burdan yak
40
« Son İleti Gönderen: deliok Bugün, 17:25:23 »
Ömk nın içeriğini açıklasın 🤣😂
41
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 17:24:00 »
Bu sefer çok sahici
42
« Son İleti Gönderen: Şevkiyat Bugün, 17:23:17 »
Okul değiştirmek iyidir arkadaşlar. Ben 5 okul değiştirdim. Hiç de dert edilecek korkulacak bir şey değil.
43
İdari İşler / Ynt: Okul Yöneticileri Odası
« Son İleti Gönderen: mali8057 Bugün, 17:22:04 »
anket.meb.gov.tr ye dyk yönetici olarak girmek istediğimde anket giriş kodu istiyor. Kodu nerden bulurum?
44
« Son İleti Gönderen: meleke Bugün, 17:21:00 »
Duyan da sanki rotasyon 5 yılda geliyor zannedecek.12 yıl arkadaşlar az bir zaman mı ? Neden yer değiştirmekten bu kadar korkuyoruz biliyor musunuz?Bir okula alışmak zor da ondan kimse alışkanlıklarından vazgeçmek istemez ama sorunlar olduğu da ortada.Olaya sadece çakılı kadro olarak bakmayalım.İdareciler neden 8 yıl oldu ?Belli bir yıldan sonra sorunları göremez oldular ya da okul kendilerinin zannettiler.Aynı şey öğretmenlerde de var ,kimse çalışma hayatını tek bir okulda geçirmemeli değişim her zaman iyidir.
45
« Son İleti Gönderen: deliok Bugün, 17:18:52 »
Yılların tecrübesiyle konuşuyorum .hepsi hikâye.
46
3. Sınıf Konuları / Ynt: 3. Sınıf Öğretmenleri Günlüğü
« Son İleti Gönderen: balamirkan Bugün, 17:18:19 »
Değerli hocalarım sitede bir anket acma niyetindeydim ancak öncesinde sizin de fikrinizi sormak istedim.
Sınıf hareketli en az 5 çocukta ders içerisinde ve teneffüslerde davranış sorunu var. Aileler öğretmenden mucize bekliyor. Çocuklarına sınır koyma konusunda yetersizler. Diğer çocuklar cok şikayetçiler. Genelde bu yaramazlar kendi aralarında oynuyorlar ardından ya birbirine ya diğerlerine zararları dokunuyor. YouTube veya online oyunlardan olumsuz söz ve davranışlar edinmekteler. derste birbirlerini tetikleyici hareketler yapıyorlar. Ders dinlemiyorlar. Ailelere verilen tavsiyeler işe yaramadı. Onları da çocuklar istedikleri gibi yönlendiriyorlar. İlkokulda disiplin kurulu olmalı mı diye anket açmak istedim. Sizde böyle sorunlarla nasıl baş ediyorsunuz. Sinir sistemi çökme noktasına geldi artık. Etkili yönteminiz var mı?
47
« Son İleti Gönderen: hakanline51 Bugün, 17:14:55 »
Evetçiler kazandınız hayırlı olsun
48
Eğitim-Öğretim / Ynt: Meb Sınav Görevleri Bölümü
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 17:12:15 »
oldu çıkmadı

Sizin ilçenizde sınav görevlerinin SMSler mi geç geliyor yoksa MEBBİS’e de mi geç yansıyor?
49
Eğitim-Öğretim / Ynt: Meb Sınav Görevleri Bölümü
« Son İleti Gönderen: Ankaralı18 Bugün, 17:06:44 »

Belli oldu mu?
oldu çıkmadı
50
Atama ve Yer Değiştirme / Ynt: 2024 İl İçi Yer Değiştirmeler
« Son İleti Gönderen: isikayhan Bugün, 17:04:34 »
İl içinden tayini çıkan bir öğretmen bir dönem beklemek zorunda yalnız eşi isteyebilir

Mazeret sonradan oluşursa mümkün:

D. Yer Değiştirme Başvurusunda Bulunacak Öğretmenlerin Dikkate Alması Gereken Hususlar 

1. Bu duyuru kapsamında il içinde isteğe bağlı yer değiştiren öğretmenler aynı atama döneminde; 
a) Atamalarının yapıldığı tarihten sonra oluşan mazeret durumları hariç ayrıldıkları ilçeye mazerete bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaklardır.
b) İller arasında isteğe bağlı yer değiştirme başvurusunda bulunamayacaktır. Ancak bunlardan, il içinde yer değişikliği yapıldıktan sonra mazeretleri oluşanlar, mazerete bağlı olarak yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

Sayfa: [1] 2 3 4 5 6 ... 20

Egitimhane.Com ©2006-2023 KVKK